Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Igrzyska bez Rosjan? MKOl stawia warunki

W związku z wielką aferą dopingową Międzynarodowy Komitet Olimpijski postawił Moskwie warunki dopuszczenia sportowców do przyszłorocznych zimowych igrzysk w Pjongczangu. Informacje takie przekazują rosyjskie media, powołując się na źródła w kręgach zbliżonych do MKOl-u.

Portal informacyjny Rambler.ru twierdzi, że rosyjscy sportowcy będą musieli złożyć indywidualne wnioski o dopuszczenie do igrzysk.

Jednym z kryteriów wyrażenia przez MKOl zgody jest brak nazwiska zawodnika w bazie danych Moskiewskiego Laboratorium Antydopingowego. To właśnie ta instytucja straciła certyfikat Światowej Agencji Antydopingowej i została oskarżona o fałszowanie prób dopingowych.

Decyzje w sprawie każdego sportowca będą podejmować międzynarodowe federacje, a zatwierdzi je specjalna komisja MKOl.

Portal Gazieta.ru sugeruje, powołując się na źródła w Komitecie Olimpijskim, że rosyjscy sportowcy zostaną dopuszczeni do udziału w igrzyskach, ale pod neutralną flagą. Ma to być karą dla Rosji za stworzenie systemu fałszowania testów dopingowych.

Reklama

Ostateczne decyzje mają zapaść w trakcie rozpoczynającego się dziś w Lozannie posiedzenia władz wykonawczych tej organizacji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy