Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Felix Neureuther nie wystartuje

Jeden z czołowych kandydatów do złotego medalu olimpijskiego w slalomie Niemiec Felix Neureuther nie wystartuje w igrzyskach w Pjongczangu. 33-letni alpejczyk zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i będzie pauzował do końca sezonu.

"Niestety nie mam dobrych wiadomości. Dziś na treningu w USA zerwałem więzadło w lewym kolanie. Dla mnie oznacza to koniec sezonu. Jutro lecę do domu, gdzie przejdę operację" - poinformował na Facebooku doświadczony narciarz.

Neureuther wygrał 12 listopada rywalizację w slalomie Pucharu Świata w fińskim Levi. Było to jego 13. zwycięstwo w cyklu w karierze. Jest też wielokrotnym medalistą mistrzostw świata.

"Jeśli mam szukać pozytywów, w końcu będę mógł spędzić więcej czasu z moją małą córeczką" - dodał. Jego partnerką jest biathlonistka Miriam Goessner, dziecko urodziło się w październiku.

Reklama

Neureuther nie ma szczęścia do występów w igrzyskach. W 2014 roku w drodze na lotnisko, skąd miał odlecieć do Soczi, miał wypadek samochodowy i jego start stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie wystąpił, ale w swojej koronnej konkurencji, czyli slalomie, wypadł z trasy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL