Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. 30 medali celem Norwegii

Norweskie centrum sportu wyczynowego Olympiatoppen przedstawiło cel na zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu, które odbędą się w dniach 9-25 lutego. Jest nim 30 medali, w tym co najmniej 10 złotych i miejsce w pierwszej trójce w klasyfikacji narodowej.

Plan ten został nazwany przez media "bardzo wyśrubowanym" ponieważ jeszcze nigdy w historii norwescy sportowcy nie zdobyli aż tylu medali podczas zimowych igrzysk. Najwięcej, po 26, Norwegia wywalczyła przed czterema laty  w Soczi i w Lillehammer w 1994 roku.

Reklama

"Nasz cel z 30 krążkami może wydawać się nieprawdopodobny i pompatyczny, lecz taki właśnie jest stan norweskiego sportu i ta liczba medali jest w naszym zasięgu. Zagraniczni eksperci przewidują nawet 34. W Soczi zdobyliśmy aż 11 złotych medali i zajęliśmy drugie miejsce za Rosja w klasyfikacji narodowej. Uważamy, że od tamtych igrzysk jeszcze się rozwinęliśmy" - powiedział dyrektor Olympiatoppen Tore Oevreboe.

Jak dodał: "10 złotych medali jest założeniem minimum: stać nas na przynajmniej 12".

We wszystkich zimowych olimpiadach norwescy sportowcy zdobyli w sumie 329 medali, w tym 118 złotych, 111 srebrnych i 100 brązowych.

Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu