Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Mistrz olimpijski w halfpipe Podladtchikov nie wystąpi w Pjongczangu

Mistrz olimpijski z Soczi w snowboardowym halfpipe Iouri Podladtchikov nie wystąpi w igrzyskach w Pjongczangu. Szwajcar rosyjskiego pochodzenia miał poważny wypadek podczas zawodów X Games w amerykańskim Aspen (stan Kolorado) pod koniec stycznia.

Podladtchikov upadł wówczas na głowę i na chwilę stracił przytomność. Badania kręgosłupa i głowy nie wykazały uszkodzeń, ale doznał złamania nosa. Później okazało się, że ma krwawienie do mózgu. Jego stan ostatnio się poprawił, przyleciał do Korei Południowej, ale po piątkowym treningu i kolejnych testach medycznych postanowiono, że nie będzie walczył o kolejne złoto igrzysk.

- Byłoby to wielkie ryzyko. Czułem się już znacznie lepiej, całkiem dobrze, ale w tej konkurencji jest mnóstwo ryzyka. Mój start nie byłby ani bezpieczny, ani odpowiedzialny - podkreślił 29-letni reprezentant Szwajcarii na konferencji prasowej. W sobotę wraca do domu.

Reklama

Cztery lata temu Podladtchikov wyprzedził Japończyków Ayumu Hirano i Taku Hiraokę. Dopiero czwarty był Amerykanin Shaun White, który wcześniej zwyciężał w Turynie w 2006 roku i Vancouver w 2010. Na trzeci złoty krążek olimpijski będzie miał szansę w Pjongczangu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL