Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Igrzyska w Pjongczangu. Wszystkie obiekty olimpijskie gotowe

Koreański Pjongczang jest już gotowy do zimowych igrzysk, które odbędą się w lutym. Wszystkie areny olimpijskie oraz obiekty pozasportowe są już gotowe - poinformował dziś szef komitetu organizacyjnego Lee Hee-beom.

- Wszystkie obiekty sportowe i pozasportowe są przygotowane. Infrastruktura, łącznie z szybką koleją (łączącą Pjongczang z portem lotniczym Incheon) oraz autostradami, jest gotowa. Chcemy się teraz skoncentrować na sportowcach - oświadczył Lee, który przebywa obecnie w starożytnej Olimpii, gdzie we wtorek zostanie wzniecony ogień olimpijski.

Przez osiem następnych dni ogień będzie podróżował po Grecji. 1 listopada, na 101 dni przed rozpoczęciem igrzysk, dotrze do Korei.

W Incheon rozpocznie się zasadnicza część sztafety, w której weźmie udział 7500 osób. Tajemnicą jest nazwisko osoby, która podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Pjongczangu zapali znicz.

Reklama

Igrzyska w Korei Południowej odbędą się w dniach 9-25 lutego. Kolejne również zostaną zorganizowane w Azji: letnie w Tokio w 2020 oraz zimowe w Pekinie w 2022 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje