Reklama

Reklama

Pekin 2022

Świetny występ Polki, mamy kwalifikację olimpijską

Znakomicie w Nebelhorn Trophy spisała się reprezentująca Polskę Jekaterina Kurakowa. Nasza najlepsza łyżwiarka zajęła miejsce w czołowej szóstce, dzięki czemu wywalczyła dla Polski kwalifikację olimpijską. Pierwszą dla solistek od dwunastu lat.

Kurakowa, która z pochodzenia jest Rosjanką, od 2019 roku reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej, choć już wcześniej trenowała i mieszkała w Polsce. W swojej ojczyźnie nie miała zbyt dużych szans na przebicie się do kadry, natomiast nam dawała z kolei nadzieję, że po latach posuchy uda się zobaczyć solistkę w olimpijskich zmaganiach łyżwiarzy figurowych. I właśnie ta nadzieja została spełniona! 

Startująca w zawodach Nebelhorn Trophy w niemieckim Oberstdorfie Kurakowa miała jasny cel, miejsce w czołowej szóstce dawało jej wymarzoną kwalifikację olimpijską. I po programie krótkim plasowała się na szóstej pozycji, pozwalającej realnie myśleć o wywalczeniu kwalifikacji na igrzyska do Pekinu.

W programie dowolnym nasza reprezentantka spisała się jeszcze lepiej i po fantastycznym przejeździe ukończyła całe zawody na drugiej pozycji, mogąc w pełni zasłużenie cieszyć się z wywalczenia olimpijskiej kwalifikacji. Polska pojawi się w zmaganiach solistek po raz pierwszy od 12 lat!

Ostatnią reprezentantką naszego kraju w tej konkurencji była Anna Jurkiewicz, która w Vancouver zajęła 30. miejsce.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje