Reklama

Reklama

Polski olimpijczyk pokazał, jakie zasady panują na siłowni w Chinach. "Patola"

Z powodu panującej pandemii COVID-19 organizatorzy igrzysk olimpijskich w Pekinie zdecydowali się na wprowadzenie bardzo restrykcyjnego reżimu sanitarnego. Objął on między innymi... konieczność noszenia maseczek na siłowni. "Chore czasy, patola" - stwierdził reprezentant Polski w kombinacji norweskiej Szczepan Kupczak, który na Instagramie pokazał, jak ta reguła działa w praktyce.

Wielkie rozpoczęcie XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 już naprawdę blisko - ceremonia otwarcia zaplanowana jest na 4 lutego, choć kibice już wcześniej będą mieli okazję śledzić niektórych sportowców w akcji.

Spora część reprezentantów Polski jest już w Chinach i prowadzi przygotowania do swoich startów w najbardziej prestiżowej imprezie sportowej świata. Niestety, ze względu na panującą wciąż pandemię COVID-19, wszystko musi odbywać się w reżimie sanitarnym wprowadzonym przez miejscowe władze. To bywa czasem mocno kłopotliwe dla zawodników i zawodniczek - pokazał to ostatnio nasz kombinator norweski Szczepan Kupczak.

Reklama

Pekin 2022. Szczepan Kupczak: To są chore czasy

Zawodnik zamieścił krótki materiał wideo w swojej relacji na Instagramie, w którym pokazał, w jakich warunkach muszą trenować sportowcy na siłowni - a wedle obowiązujących zasad nie mogą zdejmować maseczek, nawet podczas ćwiczeń.

"Chore czasy. Trzeba dymać w maseczce. Patola" - komentował Kupczak, pokazując przygotowania "Biało-Czerwonych". Na filmiku widać także Andrzeja Szczechowicza, drugiego reprezentanta Polski w kombinacji norweskiej, oraz biegaczki narciarskie, Magdalenę Kobielusz i Izabelę Marcisz.

Pekin 2022. Szczepan Kupczak: Duch igrzysk żyje swoim życiem

"Jak żyć?" - dopytywał Kupczak w podpisie zamieszczonym przy materiale wideo. Mimo wszystko nie tracił on animuszu. "Fakt że restrykcje i maseczki mają wpływ na codzienne funkcjonowanie, ale mimo to duch igrzysk żyje swoim życiem" - napisał pod jednym ze zdjęć zamieszczonych na swoim instagramowym profilu.

Szczepan Kupczak oraz Andrzej Szczechowicz mają jeszcze trochę czasu do swojego pierwszego startu - rywalizacja w kombinacji norweskiej rozpocznie się dla nich w Pekinie 9 lutego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama