Reklama

Reklama

Pięcioro Polaków w kadrze biathlonistów na IO

Zarząd Polskiego Związku Biathlonu zatwierdził skład reprezentacji na zbliżające się igrzyska w Pekinie. W Chinach wystartuje pięcioro "Biało-Czerwonych": Monika Hojnisz-Staręga, Anna Mąka, Kinga Zbylut, Kamila Żuk i Grzegorz Guzik - poinformowano w komunikacie.

Liderką kadry jest Hojnisz-Staręga, która ma za sobą starty na dwóch igrzyskach. W 2014 roku w Soczi była piąta w biegu ze startu wspólnego, a cztery lata później w Pjongczang zajęła szóste miejsce w biegu na 15 km. Mąka i Zbylut w olimpijskich zmaganiach zadebiutują, a Żuk była wcześniej w Korei Południowej.

Polki na igrzyska zakwalifikowały się dzięki 13. miejscu w rankingu olimpijskim, obejmującym ubiegłą zimę i dotychczasowe starty w sezonie 2021/22. Wśród mężczyzn Polska sklasyfikowana została poza czołową "20", dlatego w Pekinie zabraknie męskiej drużyny.

Reklama

Pekin 2022. Polska kadra biathlonowa na IO

Guzik na swoje trzecie igrzyska pojedzie dzięki wywalczeniu jednej z 10 tzw. dzikich kart przeznaczonych dla najlepszych zawodników z reprezentacji spoza TOP 20 rankingu.

W Pekinie rozdanych zostanie 11 kompletów medali. Reprezentanci Polski wezmą udział w dziewięciu konkurencjach. Zabraknie ich na starcie w sztafecie mężczyzn oraz sztafecie mieszanej.

Skład biathlonowej reprezentacji Polski na zimowe igrzyska w Pekinie (4-20 lutego 2022):

kobiety: Monika Hojnisz-Staręga (AZS AWF Katowice), Anna Mąka (BKS WP Kościelisko), Kinga Zbylut (BKS WP Kościelisko), Kamila Żuk (AZS AWF Katowice);

mężczyźni: Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL