Reklama

Reklama

Pekin 2022. Trener Skoneczny: Przyjechały po nas dwie karetki

Siedmioro członków polskiej ekipy olimpijskiej krótko po wylądowaniu w Pekinie skierowanych zostało na przymusową izolację. To efekt pozytywnego testu na obecność koronawirusa. Wszyscy zostali wywiezieni do ośrodka położonego ok. 10 km od wioski olimpijskiej.

Grupę zakażonych tworzą Natalia CzerwonkaMagdalena Czyszczoń, Marek Kania (panczeniści), Arkadiusz Skoneczny (trener łyżwiarzy szybkich), Hubert Krysztofiak i Krzesimir Sieczycha (lekarze kadry) oraz Maciej Nędza-Kubiniec (serwismen). 

Wszyscy zostali przetransportowani do miejsca odosobnienia, w którym przechodzą izolację. Codziennie poddawani są kolejnym testom. Jeśli u kogoś dwa z nich - wykonane jeden po drugim - dadzą wynik negatywny, taki szczęśliwiec będzie mógł wrócić do zdrowej części ekipy.  

Reklama

Pekin 2022. Arkadiusz Skoneczny: Wzięliśmy tylko najpotrzebniejsze rzeczy

- Po tym, jak dowiedzieliśmy się, że jesteśmy "pozytywni", czekaliśmy na dalsze informacje od szefa misji. Przekazano nam, że mamy spakować najpotrzebniejsze rzeczy na kilka dni. Później przyjechały dwie karetki, wsiedliśmy i przywieźli nas prosto do hotelu. Od razu pokazali pokoje, sporządzili raport odnośnie szczepień, stanu zdrowia, kontaktów i tak dalej - opowiada trener Skoneczny w rozmowie z serwisem sport.tvp.pl.

Jakie warunki panują w obiekcie, w którym skoszarowano zakażonych?

- Korytarzami chodzą jakieś zamaskowane postacie, ale to lekarze, a nie strażnicy. Poza tym standard pokojów mamy dobry. Śmieję się, że tu jest chociaż telewizor, czego w wiosce olimpijskiej nie mieliśmy - odpowiada Skoneczny.

W październiku ubiegłego roku w Pekinie odbyła się próba przedolimpijska. Tak się złożyło, że nikt z obecnie izolowanych nie wziął w niej udziału. Wszyscy liczą teraz na jak najszybszy powrót do pełnej dyspozycji, co pozwoli na zapoznanie się z lodem, na którym już niebawem toczyć się będzie rywalizacja o najcenniejsze medale.  

Otwarcie igrzysk olimpijskich w Pekinie zaplanowano na 4 lutego

ZOBACZ TEŻ:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy