Reklama

Reklama

Pekin 2022. Polscy olimpijczycy dotarli do wioski w Zhangjiakou

W czwartek wieczorem w wiosce olimpijskiej w Zhangjiakou zameldowało się 45 polskich olimpijczyków oraz towarzyszące im osoby wspomagające - poinformował PAP attache prasowy reprezentacji Pekin 2022 Jerzy Jakobsche.

Samolot Polskich Linii Lotniczych z olimpijczykami wylądował w Pekinie w czwartek po południu czasu lokalnego. Po niezwykle sprawnej kontroli, związanej z przepisami sanitarnymi związanymi z pandemią koronawirusa, olimpijczycy zostali akredytowani przy 24. Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Wszyscy biało-czerwoni przeszli pomyślnie testy covidowe.

Igrzyska w Pekinie. Rozładowanie sprzętu polskich sportowców trwało długo

Znacznie dłużej trwało rozładowanie luków bagażowych, w których znajdował się sprzęt sportowców, którzy wystartują w biathlonie, łyżwiarstwie szybkim, short tracku, narciarstwie klasycznym, alpejskim, kombinacji norweskiej i saneczkarstwie oraz snowboardzie.

Reklama

Wśród przybyłych znajdowali się trzykrotni olimpijczycy i zdobywcy medali łyżwiarze szybcy Natalia Czerwonka i Zbigniew Bródka, którzy będą chorążymi reprezentacji Polski.

Czytaj także: Nie żyje polska olimpijka z igrzysk w Rzymie

Słupek rtęci w wiosce w Zhangjiakou, kiedy dotarli tam Polacy wskazywał minus 20 stopni Celsjusza. Po przyjeździe do wioski gospodarze potwierdzili akredytacje sportowców oraz pozostałych osób, w tym członków misji. Rozpoczęcie igrzysk w Pekinie nastąpi 4 lutego. Stolica Chin organizowała tez letnie igrzyska - w 2008 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama