Reklama

Reklama

Wybrane spośród 1,5 tysiąca. Oto oficjalne plakaty igrzysk w Pekinie

Plakaty olimpijskie towarzyszą sportowcom od samego początku. Plakaty olimpijskie ukazują rywalizację, promują miejsce, w którym odbywają się sportowe zmagania i rozpowszechniają ideały olimpizmu, jak chociażby aktywność i zdrowy tryb życia. Plakaty olimpijskie stają się częścią sportowej tożsamości i na zawsze wiążą się z areną igrzysk. Jak wyglądają oficjalne plakaty olimpijskie igrzysk oraz te promujące imprezę w Pekinie?

Plakaty olimpijskie Pekin 2022

Oficjalne plakaty Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zostały wybrane spośród 1500 pomysłów, które napłynęły z instytucji projektowych, od  profesjonalistów, nauczycieli szkół projektowania i studentów. Plakaty olimpijskie posiadają różne elementy sportów zimowych, ale także nawiązują do kultury chińskiej. Podkreślają także motto zimowych igrzysk w Pekinie "Razem dla wspólnej przyszłości".

Na pierwszym oficjalnym plakacie olimpijskim igrzysk Pekin 2022 widzimy maskotki tych igrzysk - pandę Bing Dwen Dwen, najpopularniejsze chińskie zwierzę. Nie jest to jednak zwyczajna panda, bo maskotka tegorocznych zimowych igrzysk olimpijskich jest obdarzona niezwykłymi, kosmicznymi mocami. Do maskotki Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie na plakacie olimpijskim dołączyła także maskotka paraolimpiady, która nazywa się Shuey Rhon Rhon.

Reklama

Kolejne oficjalne plakaty olimpisjkie

Kolejny, drugi oficjalny plakat olimpijski Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 koncentruje się wokół głównego stadionu igrzysk, czyli Stadionie Narodowym w Pekinie zwanym "Ptasim Gniazdem".

Trzeci oficjalny plakat olimpijski zimowych igrzysk w Pekinie to znów koncentracja na maskotkach - Bing Dwen Dwen oraz Shuey Rhon Rhon. Wzór serca na łapce Bing Dwena Dwena symbolizuje ciepłe przyjęcie przez kraj gospodarza przyjaciół z całego świata. Czerwony kolor symbolizuje płomień Zimowych Igrzysk Olimpijskich i pasję sportowców, a niebieski czystość lodu i śniegu.

Plakaty olimpijskie Pekin 2022. Inne pomysły na promocję imprezy

Komitet Organizacyjny Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Pekin 2022 wydał serię także promocyjnych plakatów. Trzy zestawy oficjalnych plakatów Pekin 2022 przedstawiają godło i maskotki Igrzysk, a 11 plakatów promocyjnych zostało wybranych spośród tysięcy zgłoszeń nadesłanych na konkurs projektowy. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych projektów. 

Kolejne plakaty olimpijskie mają za zadanie promować igrzyska w Pekinie. Na poniższym centralnym elementem jest Świątynia Nieba w Pekinie. Jego opływowa sylwetka reprezentuje kształt ośnieżonych gór, a kreatywna ekspresja jest połączona z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Klasyczna czerwień służy do odzwierciedlenia tradycyjnego chińskiego temperamentu i zaproszenia do posmakowania Pekinu. Kontrast między czerwienią a błękitem oddaje wpływ sportu. 

Inny plakat olimpijski, który będzie promować igrzyska olimpijskie w Pekinie, to plakat wykorzystujący techniki malowania olejem. Ten plakat olimpijski przedstawia scenę ludzi jeżdżących na łyżwach na Morzu Północnym w Pekinie, przekazując wiadomość, że sporty na lodzie i śniegu są wokół nas. Plakat olimpijki zachęca ludzi do przyłączania się do gier na lodzie i śniegu, dołączania do sportowych zmagań oraz wspólnego cieszenia się światem lodu i śniegu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Kolejny plakat olimpijski wykorzystuje siłę sportu, aby promować wzajemne zrozumienie wśród młodzieży w duchu przyjaźni, solidarności i zasad fair play, przyczyniając się w ten sposób do budowania lepszego i spokojniejszego świata. Igrzyska olimpijskie są nie tylko ważnym wydarzeniem dla sportowców, ale są również głównymi orędownikami sportu dla wszystkich. Sport musi przynosić korzyści wszystkim i plakaty zimowej olimpiady powinny angażować wszystkich ludzi. Projekt plakatu olimpijskiego łączy popularne sporty zimowe z olimpijskimi sportami zimowymi, odzwierciedlając temat sportu dla wszystkich.


Ostatni plakat olimpijski, który przykuwa uwagę to dynamiczne igrzyska. Główna część plakatu przedstawia trzech zimowych sportowców w akcji, z dynamicznymi wstążkami wirującymi wokół nich na tle śniegu i lodu. Wstążki przeplatają się między punktami orientacyjnymi, takimi jak Świątynia Nieba i Wielki Mur, a maskotki Igrzysk Zimowych Bing Dwen Dwen i Shuey Rhon Rhon dodają żywej, młodzieńczej atmosfery i poczucia rytmu. 


Plakaty olimpijskie igrzysk Pekin 2022 zawierają różne elementy sportów zimowych, ale również chińskiej kultury. Plakaty olimpijskie mają także podkreślać główne motto zimowej imprezy "Razem dla wspólnej przyszłości". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama