Reklama

Reklama

Wielka gwiazda poza reprezentacją olimpijską

39-letnia Lolo Jones, dwukrotna halowa mistrzyni świata w biegu na 60 m ppł (2008, 2010), która od kilku lat trenuje także bobsleje, nie pojedzie do Pekinu na swoje drugie zimowe igrzyska. Nie znalazła się w składzie reprezentacji USA, choć jest aktualną mistrzynią globu.

Bobsleje Lolo Jones uprawia od 2013, a rok później walczyła na igrzyskach w Soczi zajmując 11. lokatę z Jazmine Fenlator.

Lolo Jones przegrała z niezwykle silną konkurencją

W 2021 r. była lekkoatletka zdobyła złoty medal MŚ dla USA z... dwukrotną mistrzynią olimpijską (2010, 2014) w bobslejach w barwach Kanady - Kaillie Humphries. Ta ostatnia kilka tygodni temu otrzymała amerykańskie obywatelstwo.

Oprócz Humphries, która ma dwa złote medale MŚ zdobyte dla USA, a w 2021 r. została pierwszą w historii mistrzynią globu w monobobie (konkurencji debiutującej w olimpijskim programie w Pekinie) w reprezentacji USA na igrzyska znalazły się Elana Meyers Taylor oraz debiutantki Sylvia Hoffman i Kaysha Love - poinformował krajowy komitet olimpijski.

Reklama

O niezwykle silnej konkurencji w kadrze Amerykanek świadczy fakt, że w składzie na zimowe igrzyska w Pekinie zabrakło także, oprócz Jones, mistrzyni świata z 2020 i srebrnej z igrzysk w Pjongczangu (2018) - Lauren Gibbs.

olga/ cegl/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy