Reklama

Reklama

Tylko w Interii: Zuzanna Fujak nie pojedzie na igrzyska olimpijskie. Zastąpi ją Karolina Kukuczka

Ogromny pech 17-letniej Zuzanny Fujak! Polska biegaczka narciarska otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie pojedzie na igrzyska olimpijskie do Pekinu - dowiedziała się Interia.

Z informacji Interii wynika, że Zuzanna Fujak, mająca reprezentować Polskę w biegach narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirsa.

Niestety, zakażenie wykluczy ją z udziału w igrzyskach. PZN zdecydował się powołać w jej miejsce Karolinę Kukuczkę.

Tylko w Interii. Zuzanna Fujak nie pojedzie na igrzyska

- O zamianę wystąpiliśmy poprzez PKOl, a Karolina była zawodniczką rezerwową. Teraz czekamy już tylko na formalne zatwierdzenie ze strony Chińczyków, ale to czysta formalność - przekazał Interii pracownik Polskiego Związku Narciarskiego.

Zaledwie 17-letnia Fujak uznawana jest za spory talent w polskim środowisku biegowym. Niedawno zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Polski biegaczy na 10 km stylem klasycznym.

Reklama

Igrzyska w Pekinie rozpoczną się w piątek 4 lutego i potrwają do niedzieli 20 lutego.

Niedługo później PZN poinformował o zmianie w oficjalnym komunikacie:

"Zmiany w składzie naszej reprezentacji na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Biegaczka narciarska Zuzanna Fujak otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19 i niestety nie wystartuje w igrzyskach. W miejsce Fujak powołana została Karolina Kukuczka, która zadebiutuje w IO" - napisano.

AG, ok, WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL