Reklama

Reklama

Ryoyu Kobayashi ma bzika na punkcie butów [9 ciekawostek o skoczku z Japonii]

Ryoyu Kobayashi to gwiazda skoków narciarskich - właśnie wygrał złoto igrzysk Pekin 2022, a ma też na koncie dwa wygrane Turnieje Czterech Skoczni oraz wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Co wiemy o skoczku narciarskim z Japonii? Oto ciekawostki o Ryoyu Kobayashim, złotym medaliście igrzysk olimpijskich z Pekinu ze skoczni normalnej.

Oto ciekawostki o Ryoyu Kobayashim - gwieździe skoków narciarskich podczas igrzysk Pekin 2022.

1. Wiek Ryoyu Kobayashiego

Zwycięzca 70. Turnieju Czterech Skoczni urodził się 8 listopada 1996 roku co oznacza, że podczas występu na zimowych igrzyskach w Pekinie będzie miał 25 lat. 

2. W jakich butach pojawi się podczas igrzysk Pekin 2022?

Kobayashi ma bzika na punkcie butów. Po ostatnim zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni sprawił sobie prezent - Japończyk zdecydował się na zakup dwóch par butów, które kosztowały w przeliczeniu niemal 14 tysięcy złotych. Kobayashi wydał pieniądze, które zarobił podczas zwycięstwa w Klingental w ubiegłym roku. 

Reklama

3. Uzdolnione rodzeństwo Kobayashich

Podczas igrzysk Pekin 2022 Ryoyu Kobayashi na pewno będzie wspierany przez rodzeństwo - braci Junshirō i Tatsunao oraz siostrę Yūkę, którzy również uprawiają skoki narciarskie.

4. Ryoyu Kobayashi: wzrost i waga

Walczący o złoto podczas igrzysk Pekin 2022, najlepszy obecnie japoński skoczek, ma 174 centymetry wzrostu. Ryoyu Kobayashi waży 60 kg. 

5. Kobayashi na igrzyskach Pjongczang 2018

Ryoyu Kobayashi brał udział w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku. Podczas indywidualnych zawodów był siódmy oraz dziesiąty, a w rywalizacji drużynowej szósty. 

6. Rekordowy skok w Planicy

Japończyk najdłuższy skok w karierze oddał w 2019 roku podczas zawodów na Letalnicy w Planicy. Skoczył wtedy 252 metry.

7. Rekordowe zarobki przed igrzyskami Pekin 2022

Kobayashi za wygranie Turnieju Czterech Skoczni dostał nagrodę w wysokości 100 tysięcy franków szwajcarskich, czyli ponad 437 tysięcy złotych. To pięć razy więcej niż otrzymał poprzedni triumfator TCS - Kamil Stoch.

8. Kobayashi w kontakcie z polskimi kibicami

Ryoyu Kobayashi prowadzi także v-loga. Jeden z nich nagrał z Engelbergu podczas Turnieju Czterech Skoczni. W nagraniu dostępne są polskie napisy. Kiedy trafił na kwarantannę w Ruce, polscy kibice stworzyli hashtag #UwolnićRyoyu. Japończyk rozmawiał z polskimi kibicami i dziękował im za wsparcie

9. Debiut w Zakopanem

Polska Japończykowi dobrze się kojarzy. Nadzieja japońskich skoków podczas igrzysk Pekin 2022 w konkursie Pucharu Świata zadebiutował w 2016 roku. W wieku dziewiętnastu lat przyjechał do Zakopanego i od razu zajął w debiucie ósme miejsce.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy