Reklama

Reklama

Pekin 2022. Skoki narciarskie. Niemcy wybrali skład - bez Wellingera i Freunda

Mistrzowie olimpijscy w skokach narciarskich Andreas Wellinger i Severin Freund nie zostali włączeni do reprezentacji Niemiec na igrzyska w Pekinie. Dwa ostatnie miejsca otrzymali Constantin Schmid i Pius Paschke - ogłosił trener Stefan Horngacher. Już wcześniej do składu na Pekin wybrani zostali Karl Geiger, Markus Eisenbichler oraz Stephan Leyhe.

Wellinger, złoty medalista z Soczi (2014) w konkursie drużynowym i z Pjongczangu (2018) indywidualnie na normalnej skoczni, dopiero co zaleczył kontuzję kolana. 

Skoki narciarskie. Andreas Wellinger z pozytywnym wynikiem testu

W piątek dowiedział się, że miał pozytywny wynik testu na COVID-19. Z kolei Freund, mistrz olimpijski w drużynie z Soczi, prezentował słabszą formę.

W niedzielę w Titisee-Neustadt odbędzie się drugi z konkursów Pucharu Świata. W pierwszym w sobotę triumfował Geiger i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Eisenbichler zajął trzecie miejsce, Leyhe - ósme, a Schmid - dziewiąte. 

Reklama

Skoki narciarskie. PŚ w Willingen ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami

Freund zajął 17. miejsce, a Paschke nie awansował do drugiej serii. Ostatni przed igrzyskami sprawdzian czeka skoczków w Willingen 28-30 stycznia. Igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy