Reklama

Reklama

Pekin 2022

Pekin 2022. Kanadyjscy sportowcy muszą się zaszczepić, jeśli chcą jechać na igrzyska

Dwa kanadyjskie komitety - olimpijski (COC) i paraolimpijski (CPC) - zadecydowały, że sportowcy z Kanady muszą być zaszczepieni przeciwko COVID-19, jeśli chcą wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Oba komitety przekazały, że decyzja o obowiązkowych szczepieniach członków reprezentacji olimpijskiej zapadła w oparciu o rekomendacje zarządów obu organizacji, ale i komisji zawodniczych.

Pekin 2022. "Pełne zaszczepienie najlepszym gwarantem bezpieczeństwa"

"Wiemy, że najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa sportowcom, personelowi i całym społecznościom, w których żyjemy, trenujemy i rywalizujemy, jest pełne zaszczepienie wszystkich członków Team Canada przeciwko COVID-19" - powiedział dyrektor wykonawczy COC David Shoemaker.

Jak przekazano w komunikacie, sportowcy kandydujący do startu w igrzyskach, które odbędą się w dniach 4-20 lutego przyszłego roku, zostali już powiadomieni o obowiązku szczepienia. W COC i federacjach poszczególnych dyscyplin powstaną odpowiednie komórki, które ewentualnie będą pomagać przy organizacji szczepienia i wyjaśniać wszelkie wątpliwości.

Reklama

Igrzyska olimpijskie. W Tokio u Kanadyjczyków nie stwierdzono żadnego zachorowania na COVID-19

Shoemaker zwrócił uwagę, że latem w trakcie igrzysk w Tokio w 840-osobowej ekipie kanadyjskiej nie stwierdzono żadnego przypadku infekcji koronawirusem.

"Chcemy uzyskać ten sam efekt w Pekinie" - wskazał i dodał, że szczepionka to jednak nie wszystko i każdy z członków Team Canada musi też bezwzględnie przestrzegać rygorystycznych protokołów sanitarnych i zasady dystansu społecznego.

We wrześniu podobne decyzje podjęły komitety olimpijski i paraolimpijski USA.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL