Reklama

Reklama

NHL potwierdziła nieobecność hokeistów na IO w Pekinie

Władze ligi NHL potwierdziły, że w lutowych igrzyskach w Pekinie zabraknie hokeistów z rywalizujących w niej klubów. Powodem są duże problemy z organizacją kolejnych meczów w związku z rosnącą liczbą przypadków zakażenia COVID-19.

Już we wtorek o takim rozstrzygnięciu poinformował portal ESPN. W środę pojawił się oficjalny komunikat ligi.

"Niestety, biorąc pod uwagę poważne zakłócenia w kalendarzu sezonu zasadniczego spowodowane ostatnimi wydarzeniami związanymi z COVID-19 - odwołanych zostało już 50 spotkań do 23 grudnia, udział hokeistów z NHL w igrzyskach nie jest już możliwy" - zaznaczył cytowany w środowym oświadczeniu komisarz ligi Gary Bettman.

Pekin 2022. Porozumienie z września unieważnione

Unieważniono tym samym zawarte we wrześniu porozumienie, na mocy którego zawodnicy z klubów NHL mieli móc wystąpić w turnieju olimpijskim. Najsłynniejsza hokejowa liga świata planowała w związku z tym przerwę w rozgrywkach w dniach 6-22 lutego. Władze NHL miały czas do 10 stycznia, by wycofać się z owego porozumienia bez konieczności zapłaty kary finansowej.

Reklama

Na ostatnich zimowych igrzyskach - w Pjongczangu w 2018 roku - zawodników z NHL również zabrakło. Wówczas na przeszkodzie porozumienia stanęły kwestie finansowe.

Dotychczas hokeiści z najlepszej ligi na świecie uczestniczyli w igrzyskach pięciokrotnie, między 1998 i 2014 rokiem.

W turnieju olimpijskim w Pekinie weźmie udział 12 zespołów. Polska odpadła w decydującym turnieju kwalifikacyjnym w Bratysławie, z którego awans uzyskali gospodarze.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mistrzyni olimpijska w short tracku Shim Suk-hee zawieszona

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL