Reklama

Reklama

Mistrzyni olimpijska wybiera kwarantannę, by wystartować w Pekinie

Szwajcarka Patrizia Kummer, mistrzyni olimpijska z Soczi (2014) w snowboardzie w slalomie gigancie równoległym, podda się trzytygodniowej kwarantannie w Chinach przed igrzyskami w Pekinie, gdyż nie jest zaszczepiona.

"Po tym jak podjęłam osobistą decyzję, by nie szczepić się, kwarantanna jest logiczną konsekwencją. Respektuję przepisy władz i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego" - napisała Szwajcarka, która ma przylecieć samolotem do Chin w tym tygodniu.

34-latka, trzykrotna triumfatorka Pucharu Świata w swojej konkurencji, nie została jeszcze oficjalnie zgłoszona do reprezentacji olimpijskiej Szwajcarii, ale spełnia wszelkie sportowe kryteria startu w Pekinie.

Pekin 2022. Takie obowiązują zasady

Wejście do "zamkniętej pętli olimpijskiej" jest możliwe dla osób niezaszczepionych (które nie mają medycznego zwolnienia ze szczepień) po odbyciu 21-dniowej kwarantanny i otrzymaniu negatywnych wyników testów. Z kwarantanny zwolnieni będą nieletni (do 17. roku życia) sportowcy z Rosji, a być może i z innych państw.

Reklama

Osoby zaszczepione mogą dołączyć do zamkniętego systemu po otrzymaniu dwóch kodów QR poświadczających brak zakażenia koronawirusem.

Igrzyska rozpoczną się 4 i potrwają do 20 lutego. Snowboard oraz konkurencje klasyczne zostaną rozegrane w górskim regionie Zhangjiakou.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy