Reklama

Reklama

Mistrz olimpijski zakażony koronawirusem. Igrzyska pod znakiem zapytania

​Reprezentant Węgier w short tracku Shaoang Liu, mistrz olimpijski z 2018 roku, jest zakażony koronawirusem, co stawia pod znakiem zapytania jego start na igrzyskach w Pekinie.

Jak poinformowała węgierska federacja, Shaoang Liu nie będzie mógł w tej sytuacji odlecieć w środę na igrzyska ze swoją ekipą, w której znajduje się także jego brat Sandor Liu Shaolin.

Obaj urodzili się w Budapeszcie w rodzinie węgiersko-chińskiej. Cztery lata temu w Pjongczangu wchodzili w skład sztafety na 5000 m, która wywalczyła pierwszy w historii węgierskiego sportu złoty medal zimowych igrzysk.

Pekin 2022. Shaoang Liu może dotrzeć później

Shaoang Liu ma jeszcze szansę dotrzeć do Pekinu później, ale zgodnie z przepisami musi przedstawić dwa testy PCR z wynikami negatywnymi, wykonane na 96 godzin i 72 godziny przed podróżą do Chin.

Reklama

Jak dodała węgierska federacja, 23-letni łyżwiarz nie ma żadnych symptomów choroby i kontynuuje treningi, zachowując nadzieję na olimpijski start.

Igrzyska w Pekinie rozpoczną się 4 lutego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy