Reklama

Reklama

Koszmar igrzysk w Pekinie. Koronawirus sieje spustoszenie

W piątek 36 osób związanych z igrzyskami w Pekinie miało pozytywny wynik testu na COVID-19 - poinformowali organizatorzy. Wśród nich było 19 sportowców i członków ekip, którzy tego dnia dotarli do Chin i zostali zbadani na lotnisku.

 

Jak podano w sobotnim komunikacie, łącznie 29 zakażonych wykryto po przylocie na lotnisku, a siedmioro pozostałych w gronie osób już funkcjonujących w przygotowanej przez organizatorów zamkniętej "bańce".

Pekin 2022. Koronawirus uderzył. Polski sport też ma problem

W piątek właśnie Polski Komitet Olimpijski powiadomił o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa u siedmiorga członków reprezentacji przebywających w Chinach, w tym trojga zawodników. Grupa 45 polskich olimpijczyków oraz towarzyszące im osoby wspomagające dotarli do Pekinu czwartkowe popołudnie czasu lokalnego. Dzień później podano, że panczeniści Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń i Marek Kania zostali odesłani na izolację z powodu COVID-19. Infekcję wykryto też u serwismena biathlonistów Macieja Nędzy-Kubińca, lekarza Krzesimira Sieczycha, członka sztabu Arkadiusza Skonecznego i szefa misji medycznej Huberta Krysztofiaka.

Reklama

Czerwonka - obok Zbigniewa Bródki - została wyznaczona na chorążego reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia, która odbędzie się 4 lutego.

Z powodu zakażenia koronawirusem w środę z resztą ekipy do Chin nie odleciało dwoje innych panczenistów - Karolina Bosiek i Damian Żurek.

W środę organizatorzy igrzysk poinformowali o wykryciu 13 nowych przypadków zakażenia wśród osób związanych z igrzyskami, a dwa dni później o następnych 12.

an/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy