Reklama

Reklama

Kjetil Jansrud pokonał kontuzję i jedzie na igrzyska

Kontuzja norweskiego alpejczyka Kjetila Jansruda odniesiona 2 grudnia podczas zawodów w Beaver Creek miała zdaniem wielu lekarzy oznaczać koniec jego kariery. Jednak po udanej operacji i rehabilitacji zawodnik wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Podczas upadku na trasie supergiganta 36-letni Norweg uszkodził więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Kontuzja oceniona została na poważną, sam zawodnik "skreślił" cały sezon i zaczął mówić o zakończeniu kariery.

Pekin 2022: Kjetil Jansrud jedzie na igrzyska

W niedzielę wieczorem norweska federacja narciarska i komitet olimpijski potwierdziły, że Jansrud znalazł się w składzie reprezentacji olimpijskiej. Będą to jego piąte igrzyska w karierze.

Czytaj także: Polacy ogłosili kadrę na PŚ w Willingen

- Na początku byłem załamany i biorąc pod uwagę swój wiek czułem, że właśnie zbliża się koniec kariery. Operacja została przeprowadzona bardzo szybko, a okres rehabilitacji dał mi dużo czasu na przemyślenia życiowe. Progres w leczeniu urazu był jednak bardzo szybki, a pomoc psychologiczna - już jak dolanie benzyny do ognia. Wojownicy się nie poddają i teraz jestem gotowy do dalszej walki - powiedział Norweg, cytowany przez kanał telewizji NRK.

Reklama

Dodał, że ostateczna decyzja o starcie w Pekinie zapadła w weekend, dopiero po kilku dniach intensywnych jazd na stoku olimpijskim Kvitfjell w Norwegii.

Jansrud zdobył w swojej karierze pięć medali zimowych igrzysk, w tym złoty w Soczi (2014) w supergigancie. W 2019 roku wygrał zjazd podczas mistrzostw świata w Are.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy