Reklama

Reklama

Pekin 2022

Ioanni Antoniou rozpocznie sztafetę z ogniem olimpijskim

​Grecki narciarz alpejski Ioannis Antoniou będzie pierwszym sportowcem, który poniesie ogień olimpijski w sztafecie przed igrzyskami Pekin 2022 - poinformował Grecki Komitet Olimpijski. Ceremonia wzniecenia ognia w starożytnej Olimpii ma się odbyć w południe 18 października.

26-letni Antoniou brał udział w rywalizacji olimpijskiej w Pjongczangu w slalomie gigancie.

Po raz drugi dostąpi zaszczytu niesienia ognia w starożytnej Olimpii - po raz pierwszy był członkiem sztafety jako nastolatek przed igrzyskami w Soczi (2014).

W uroczystości w Olimpii mają wziąć udział prezydent Grecji, pierwsza kobieta sprawująca ten urząd, Ekaterini Sakellaropoulou oraz przewodniczący MKOl Thomas Bach.

Ze względu na bezpieczeństwo publiczne i ograniczenia związane z pandemią COVID-19 organizatorzy nie przewidują tradycyjnej sztafety z ogniem po terytorium Grecji. Ogień zostanie przywieziony do Aten i dotrze wieczorem na Akropol.

Reklama

Pekin 2022. Ceremonia przekazania ognia 19 października

Ceremonia jego przekazania chińskiej delegacji odbędzie się 19 października na Stadionie Panateńskim (Panathinaiko Stadio). Obiekt został zbudowany w IV wieku p.n.e., a zrekonstruowany na pierwsze igrzyska ery nowożytnej w 1896 r.

Ogień na stadionie w stolicy poniesie biegaczka narciarska Paraskevi Ladopoulou, która w listopadzie będzie obchodzić 42. urodziny i zamierza wystartować w Pekinie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje