IO w Pekinie. ​Szwedzki gwiazdor odmówił udziału w imprezie po rozmowie z psychiatrą

Robin Lehner bramkarz Vegas Golden Knights z NHL powiedział, że nie weźmie udziału w igrzyskach olimpijskich. Szwed dostał wstępne zaproszenie do kadry narodowej, ale po konsultacjach z lekarzem psychiatrą odrzucił je. To pierwszy tego typu przypadek dotyczący turnieju hokejowego w Pekinie, ale spodziewanych jest więcej rezygnacji z powodu obaw o zdrowie i niesprzyjającej warunki (pandemia koronawirusa).

Swoją rezygnacje z starań o występ na igrzyskach olimpijskich w Pekinie bramkarz wyjawił po zwycięskim dla Złotych Rycerzy meczu z Calgary Flames 3-2. 30-latek argumentując swoją decyzję podał przede wszystkim względy zdrowotny.

"Chciałem, żeby wszyscy dowiedzieli się tego ode mnie, nie od kogoś innego" - powiedział, dodając, że konsultował się w tej sprawie z psychiatrą.

Robin Lehner jest jednym z najlepszych bramkarzy świata, cierpi na zaburzenia psychiczne

Lehner w 2018 roku wyjawił, że ma zdiagnozowaną chorobę afektywną dwubiegunową, ADHD i syndrom stresu pourazowego.

Jego problemy dotyczyły także uzależnienia od alkoholu i środków przeciwbólowych. W duecie z Markiem-Andre Fleurym z Kanady w sezonie 2021 wpuścili najmniej goli w NHL (124), za co przyznano im nagrodę Williama M. Jenningsa.

Żart słynnego działacza NHL. Aktor zagrał hokeistę z Polski!

NHL na IO po raz pierwszy od 2014 roku

NHL porozumiała się z MKOl w sprawie występu najlepszych hokeistów na imprezie. Może jednak wycofać zgodę jeśli pogorszy się sytuacja związaną z pandemią koronawirusa. Prawo do takiej decyzji najlepsza liga świata ma do połowy stycznia.

Kto zostanie najlepszym sportowcem 2021 roku? - GŁOSUJ TUTAJ!

To powrót graczy NHL na igrzyska olimpijskie po ośmioletniej przerwie. Po raz ostatni NHL pozwoliła swoim graczom na występ w turnieju hokejowym w Soczi. Hokeistów NHL zabrakło na igrzyskach w Pjongczangu.

Hokej na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Tytułu bronią Rosjanie

Hokejowy turniej olimpijski rozpocznie się 9 lutego i potrwa do 20 lutego. Tytułu mistrzów olimpijskich będą bronić Rosjanie. Cztery lata wcześniej, gdy dopuszczeni do rywalizacji byli gracze NHL, po złote medale sięgnęli Kanadyjczycy.