Reklama

Reklama

Pekin 2022

Hokej. Polska powalczy w Bytomiu o igrzyska

W Bytomiu w czwartek rozpoczyna się turniej prekwalifikacyjny hokeistek do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Rywalkami Polek będą reprezentacje Turcji, Meksyku i Holandii. Do kolejnej fazy kwalifikacji olimpijskich, która zaplanowana jest na listopad, awansuje tylko zwycięzca turnieju.

To będzie pierwszy ważny turniej na otwartym w czerwcu nowoczesnym bytomskim lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Zagrają w nim cztery reprezentacje. W kasach lodowiska można kupować bilety na tę imprezę. 

Hokej: reprezentacja Polski ma rachunki do wyrównania

Łatwo nie będzie. Wydaje się, że najpoważniejszymi rywalkami naszej drużyny będą Holenderki. W światowym rankingu IIHS plasują się na 18. miejscu, Polki są jedną pozycję niżej. Meksyk zajmuje 26. lokatę, a Turcja - 28. Celem Polek jest awans do następnej rundy. Holenderki to zespół, z którym podopieczne słowackiego trenera Ivana Bednara mają rachunki do wyrównania, Na ostatnich MŚ Dywizji 1B w Chinach przegrały z nimi 0:2.

Reklama

W weekend Polki w ostatnich sparingach wygrały z węgierskim klubem Jegkorong Akademia Budapeszt 2:1 (po dogrywce) i 5:2. Wiadomo, że w Bytomiu zagrają w najsilniejszym składzie. 

Hokej: turniej w covidowej bańce

Turniej w Bytomiu rozgrywany będzie w covidowej "bańce" - w efekcie hokeistki będą mogły poruszać się tylko na trasie hotel - lodowisko. Bilety na jeden dzień (dwa mecze) kosztują 20 zł normalny oraz 10 zł ulgowy. Karnet na wszystkie trzy dni to koszt 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy). Wszystkie mecze z udziałem Biało-Czerwonych transmitować będzie TVP Sport.

program

Czwartek
g. 15.30: Polska - Turcja
g. 19.30: Meksyk - Holandia

Piątek
g. 16.00 Holandia - Turcja
g. 20.00 Polska - Meksyk

Niedziela
g. 12.15 Polska - Holandia
g. 16.15 Turcja - Meksyk


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje