Reklama

Reklama

Gwiazda nie wystartuje na igrzyskach w Pekinie. Szansa przepadła

Mistrzyni olimpijska z Soczi w snowboardowej konkurencji cross Eva Samkova nie wystartuje w igrzyskach w Pekinie (4-20) lutego z powodu kontuzji. - Czeska reprezentacja straciła jedną z wielkich nadziei medalowych - napisała agencja CTK.

28-letnia zawodniczka, która w dorobku ma także brąz w tej samej konkurencji w Pjongczangu, ma urazy stawów skokowych w obu nogach. - Decyzja o odpuszczeniu Pekinu była trudna, ale właściwa. Teraz skupię się na leczeniu i powrocie do normalnego funkcjonowania. Zawsze mówiłam, że igrzyska to nie jest najważniejsza rzecz na świecie i teraz mogę udowodnić, że rzeczywiście tak myślę - powiedziała Eva Samkova.

Pekin 2022. Igrzyska bez gwiazdy snowboardu

Kontuzji Czeszka doznała 11 grudnia podczas zawodów Pucharu Świata w austriackim Montafon. W rywalizacji par mieszanych wspólnie z Janem Kubicikiem wywalczyła tam drugie miejsce. Tuż po tym, jak Samkova minęła linię mety, jej deska "zaklinowała się" w śniegu i zatrzymała w miejscu, a stawy skokowe zawodniczki nie wytrzymały nagłego przeciążenia. Trafiła do szpitala, gdzie założono jej w obu nogach śruby.

Reklama

Eva Samkova starała się jak najszybciej zakończyć rehabilitację i wrócić do treningów, ale ostatecznie postanowiła nie ryzykować. - To mogłoby odbić się nie tylko na jej sportowej karierze, ale nawet na życiu codziennym - przyznał opiekujący się zawodniczką lekarz Pavel Kolar.

W tym sezonie Samkova triumfowała w zawodach Pucharu Świata na olimpijskim torze w Chinach. W Montafon w rywalizacji indywidualnej była piąta.Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy