Reklama

Reklama

Pekin 2022

Dwucyfrówka Polek na początek prekwalifikacji olimpijskich!

W Bytomiu rozpoczęły się prekwalifikacje olimpijskie w hokeju na lodzie do igrzysk w Pekinie. Kobieca reprezentacja Polski nie dała na początek najmniejszych szans Turczynkom. To był dosłownie mecz to jednej bramki. Skończyło się dwucyfrówką. W całym meczu Polki oddały 44 strzały, Turczynki - ani jednego

Mecz odbył się na otwartym kilka miesięcy temu nowoczesnym lodowisku w Bytomiu, publiczność dobrze się bawiła choć właściwie od początku widziała kto jest lepszy. Trudno rozpisywać się o przebiegu spotkania, było wyjątkowo jednostronne. Pierwszy gol dla Polski padł już w w 64 sekundzie a wynik otworzyła grająca na co dzień w lidze fińskiej Julia Zielińska. Ta utalentowana 17-latka cieszyła się w tym roku z tytułu hokejowego mistrza Finlandii wraz z zespołem z Espoo. 

Hokej: czternaście sekund między bramkami

Polki atakowały bez przerwy. Między czwartą a piątą bramką dla podopiecznych trenera Ivana Bednara upłynęło zaledwie... czternaście sekund. W pierwszej tercji Polki wbiły pięć bramek, w drugiej - też pięć a w trzeciej - dwie. Nie straciły oczywiście żadnej. Łupem podzieliło się dziewięć zawodniczek. Hat-trickiem popisały się kapitan - Karolina Poźniewska z Polonii Bytom oraz Wiktoria Sikorska grająca na co dzień w szwedzkim Goeteborgu.

Zdarzało się, że Polski wymieniały się krążkiem ponad minutę zanim Turczynki potrafiły go dotknąć!

Hokej: zdecyduje mecz Polski z Holandią?

W drugim dzisiejszym meczu zmierzą się Holenderki z reprezentacją Meksyku. Wydaje się, że o awansie do kolejnej rundy zdecyduje zdecyduje niedzielny mecz Polski właśnie z Holandią. Wszystkie spotkania transmitowane w TVP Sport.

Reklama

Polska - Turcja 12-0 (5-0, 5-0, 2-0)

Bramki: 1-0 Zielińska - Sikorska (2.), 2-0 Talanda - Orawska (5.), 3-0 Sikorska - Wieczorek - Tomczok (10.), 4-0 Czarnecka - Łapieś (12.), 5-0 Wieczorek - Sikorska (12.), 6-0 Poźniewska - Łaskawska (25.), 7-0 Sikorska - Zielińska (31.), 8-0 Poźniewska - Czarnecka (33.), 9-0 Poźniewska (36.), 10-0 Dziwok - Wcisło - Łapińska (38.), 11-0 Sikorska - Wieczorek (55.), 12-0 Tomczok - Sikorska (59.)

Polska: Kosińska; Sfora - Chrapek - Łapies - Poźniewska - Czarnecka; Gogoć - Zielińska - Wieczorek - Tomczok - Sikorska; Korkuz - Strzelecka - Łaskawska - Talanda - Orawska oraz Wcisło, Łapińska, Dziwok. Trener: Ivan Bednar

Kary: 2. - 6. Widzów: ok. 250.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama