Reklama

Reklama

Ceremonia zamknięcia zimowych igrzysk w Pekinie. O której i gdzie oglądać?

Ceremonia zamknięcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie odbędzie się w niedzielę 20 lutego. Sprawdź, o której godzinie rozpocznie się wydarzenie. Gdzie oglądać transmisję w tv i online z oficjalnego zamknięcia igrzysk olimpijskich Pekin 2022? Polska zdobyła na igrzyskach w Pekinie tylko jeden medal za sprawą Dawida Kubackiego w skokach narciarskich. Tekstowa relacja "na żywo" z ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich na sport.interia.pl.

Ceremonia zamknięcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie zepnie klamrą wiele godzin emocjonującej rywalizacji, której kibice sportów zimowych byli świadkami podczas kilkunastu ostatnich dni. Łącznie rozdano 109 kompletów medali w 15 dyscyplinach, a 57 zawodniczek i zawodników z Polski walczyło w dziesięciu z nich. Jedyny - brązowy medal dla naszego kraju uzyskał Dawid Kubacki w konkursie indywidualnym skoków narciarskich na obiekcie normalnym. 

Ceremonia zamknięcia zimowych igrzysk olimpijskich - Pekin 2022. Co za nami?

Na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie rywalizowało w sumie 2871 sportowców z 91 krajów. W klasyfikacji medalowej triumfowała Norwegia, która najlepsza była także przed czterema laty na igrzyskach w Pjongczangu. Dla Polski były to najgorsze zimowe igrzyska w XXI wieku pod względem liczby zdobytych medali. 

Na poprzednich zimowych igrzyskach "Biało-Czerwoni" wywalczyli dwa krążki, podobnie zresztą jak w 2002 i 2006 r. Najlepsze były zmagania w 2010 i 2014 r., kiedy to Polacy uzyskali po sześć medali. Łącznie Polska na zimowych igrzyskach olimpijskich zdobyła w historii 23 medale (po siedem złotych i srebrnych oraz dziewięć brązowych). 

Reklama

Kiedy zakończenie zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie?

Ceremonia zamknięcia zimowych igrzysk odbędzie się na Stadionie Narodowym w Pekinie, zwanym także "Ptasim Gniazdem" po siedemnastu dniach od oficjalnego rozpoczęcia, które miało miejsce 4 lutego. Warto przypomnieć, że pierwsze zmagania na igrzyskach w Pekinie przeprowadzono już 2 lutego. 

Na igrzyskach w Pekinie w porównaniu do poprzednich zmagań w Korei Południowej nie wystąpiły m.in. takie kraje jak Korea Północna, Kenia, Singapur czy RPA. Z kolei przed czterema laty Pjongczangu nie było takich krajów jak: Haiti, Peru, Arabia Saudyjska czy Trynidad i Tobago. 

O której godzinie ceremonia zakończenia zimowych igrzysk w Pekinie?

Ceremonia zamknięcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie została wyreżyserowana przez nominowanego do Oscara Zhang Yimou. To ten reżyser odpowiadał także za otwarcie tegorocznych zmagań oraz ceremonie podczas letnich igrzysk w 2008 r. 

Na zakończeniu igrzysk należy się spodziewać m.in. Xi Jinpinga, czyli Sekretarza Generalnego Komunistycznej Partii Chin czy Burmistrza Mediolanu Giuseppe Sali. Przypomnijmy, że kolejne zimowe igrzyska olimpijskie odbędą się w 2026 r. we włoskim Mediolanie oraz Cortina-D'Ampezzo. 

Na ceremonii zakończenia zimowych igrzysk w Pekinie można się spodziewać m.in. wręczenia medali z ostatniego wydarzenia igrzysk oraz parady sportowców. Tradycyjnie wznoszona będzie flaga kraju gospodarza wraz z flagą kolejnego kraju - organizatora zimowych igrzysk. Swoje przemówienie wygłosi też najpewniej Thomas Bach, prezydent MKOl

Na zakończeniu igrzysk w Pekinie nie zabraknie także występów artystycznych. Ceremonia zamknięcia zimowych igrzysk olimpijskich rozpocznie się w niedzielę 20 lutego o godzinie 13.00

Gdzie oglądać ceremonię zamknięcia zimowych igrzysk w tv i online live stream?

Ceremonię zamknięcia zimowych igrzysk w Pekinie będzie można oglądać w tv na kanałach Eurosport 1 oraz TVP 1. Transmisja z zamknięcia igrzysk olimpijskich także online live stream na Polsat Box Go i playerze. Tekstowa relacja "na żywo" z ceremonii zamknięcia igrzysk w Pekinie na sport.interia.pl

Zobacz też: 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL