Reklama

Reklama

Amerykanie podali kadrę na igrzyska. Chcą poprawić rozczarowujący dorobek

​W ekipie Stanów Zjednoczonych na zimowe igrzyska w Pekinie są 222 osoby - poinformował Komitet Olimpijski i Paraolimpijski USA (USOPC). W tym gronie 99 osób już wcześniej startowało w imprezie tej rangi, a pozostali to debiutanci.

Celem ekipy USA jest poprawienie rozczarowującego dorobku z Pjongczangu, gdzie Amerykanie wywalczyli 23 medale. Najmniej od igrzysk w Nagano w 1998 roku.

Wśród 99 zawodników, którzy mają za sobą olimpijski start, czwórka z nich wystąpi już po raz piąty.

"Mamy ekscytującą reprezentację olimpijską. To świetna mieszanka powracających mistrzów i debiutantów, którzy będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony na największej sportowej arenie świata" - ocenił prezes narodowego komitetu USA Rick Adams.

Pekin 2022. Kadra USA to 107 kobiet i 115 mężczyzn

Najstarszym w amerykańskiej reprezentacji, złożonej ze 107 kobiet i 115 mężczyzn, jest 40-letni snowboardzista Nick Baumgartner, a najmłodszą 16-letnia łyżwiarka figurowa Alysa Liu.

Reklama

Igrzyska w Pekinie rozpoczną się 4 lutego. Polska wysyła 57-osobową ekipę.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy