Reklama

Reklama

22 narciarzy i 5 snowboardzistów. PZN zatwierdził skład reprezentacji na igrzyska w Pekinie

Polski Związek Narciarski podał skład reprezentacji na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Teraz ostateczny skład musi jeszcze zostać zaakceptowany przez zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

22 narciarzy, 5 snowboardzistów oraz 30 członków sztabu szkoleniowego. Tak w liczbach przedstawia się skład reprezentacji Polski na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie, które rozpoczną się już 4 lutego.

Polski Związek narciarski ogłosił nazwiska zawodniczek i zawodników, którzy polecą na igrzyska. Teraz decyzja Związku oczekuje jeszcze na potwierdzenie przez zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Biegi narciarskie

Do Pekinu poleci pięcioosobowa reprezentacja pań w biegach narciarskich. Oprócz Izabeli Marcisz oraz Moniki Skinder, PZN na olimpijskiej liście zapisał jeszcze Weronikę Kaletę, Magdalenę Kobielusz, a także Zuzannę Fujak.

Reklama

Wśród biegaczy narciarskich szansę na występ w igrzyskach otrzymali z kolei Maciej Staręga, Dominik Bury i Kamil Bury. Na liście jest również Mateusz Haratyk, który ma szanse na kwalifikację olimpijską po relokacjach FIS.

Kombinacja norweska

W Pekinie zobaczymy skromny skład reprezentantów Polski w kombinacji norweskiej. Szansę występu na najważniejszej sportowej imprezie czterolecia dostali Szczepan Kupczak oraz Andrzej Szczechowicz.

Narciarstwo alpejskie

Pięcioosobowy zespół narciarzy zobaczymy na trasach w Pekinie.

Bilet do Chin wywalczyli: Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska, Michał Jasiczek oraz Paweł Pyjas.

Snowboard alpejski

Wśród snowboardzistów na liście olimpijskiej znaleźli się: Aleksandra Król, Weronika Biela-Nowaczyk, Aleksandra Michalik, Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk.

Skoki narciarskie

Wśród skoczkiń tylko dwie otrzymały szansę startu na igrzyskach. Są to Kinga Rajda oraz Nicole Konderla.

W skład olimpijskiego zespołu skoczków weszli z kolei: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek oraz Stefan Hula.

 

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy