Reklama

Reklama

Orlen Warsaw Marathon. Grycko i Nadolska najlepsi na 10 km

Tomasz Grycko i Katarzyna Nadolska zgodnie z przewidywaniami odnieśli zwycięstwo w biegu OSHEE na 10 km. W handbike zwyciężył Robert Wilk.

Wystartowali wspólnie, w tym samym miejscu - na Wybrzeżu Szczecińskim i stóp Stadionu Narodowego - o tej samej godzinie, choć pobiegli w przeciwnych kierunkach. Maratończycy, biegacze na 10 km, handbike'owcy.

Pierwszy do mety zlokalizowanej na Błoniach Stadionu  Narodowego dotarli ci ostatni. Najszybciej - Robert Wilk, trzykrotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich. Uzyskał czas 15.37. Mówił, że czasami schodzi  poniżej 15 minut, ale i tak ten były żużlowiec był bardzo zadowolony.

Kwadrans później przy aplauzie publiczności finiszował Tomasz Grycko, pierwszy zawodnik OSHEE 10 km. Czołowy polski zawodnik w biegach na tym dystansie był faworytem, prowadził od połowy dystansu. Miał kryzysy, ale nie dał się wyprzedzić. Jego wynik 29.30 nie jest najlepszym rezultatem w historii OMW, ale warunki były ciężkie. - Między siódmym i dziewiątym kilometrem wiał silny wiatr. Masakra - mówił zziajany za metą. - Moim celem na ten sezon jest dobre przygotowanie się do 10 km na stadionie - dodał.

Reklama

U kobiet wygrała Katarzyna Nadolska, która już wygrywała na tym dystansie w ORLEN Warsaw Marathon. Nie wyglądała na tak zmęczoną, jak Grycko, ale to tylko pozory. - Proszę mi uwierzyć, ale przebiegnięcie tego dystansu poniżej 33 minut było ogromny wysiłkiem - powiedziała zwyciężczyni.

Olgierd Kwiatkowski

Wyniki biegu OSHEE 10 km:

Mężczyźni

1.    Tomasz Grycko 29.30

2.    Kamil Karbowiak 29.33

3.    Roman Romanenko (Ukraina) 29.37

Kobiety

1.    Katarzyna Nadolska 32.32

2.    Renata Pliś 33.01

3.    Anna Gosk 33.02

Dowiedz się więcej na temat: Orlen Warsaw Marathon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje