Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie. Znamy wyniki testów polskich skoczków

Po zakażeniu Norwega, Halvora Egnera Graneruda, z jeszcze większym stresem niż zwykle polscy skoczkowie przeszli dziś zaplanowane wcześniej testy antygenowe w Oberstdorfie. Znamy już wyniki!

Gdy po kilku dniach mistrzostw świata częste rozmowy o testach już nieco przycichły, dzisiaj wybuchła bomba, jakiej nikt się nie spodziewał. Pozytywny wynik testu otrzymał lider Pucharu Świata, Granerud, co oznacza dla niego koniec mistrzostw.

Reklama

Na szczęście w imprezie pozostają inni norwescy skoczkowie, którzy byli dziś "negatywni".

W tej gorącej atmosferze na kolejne planowe testy udali się "Biało-Czerwoni". W środowe popołudnie polscy skoczkowie i sztab szkoleniowy przeszli szybkie testy antygenowe.

Jak głosi komunikat z reprezentacji Polski, wszyscy w polskiej kadrze otrzymali negatywne wyniki testów.

Dzień wcześniej w Oberstdorfie pytaliśmy Kamila Stocha o ten element pandemicznej rzeczywistości, jakim są wszechobecne testy covidowe.

-  Nie jest to najprzyjemniejsza część tego wszystkiego. To wciąż boli i nie jest przyjemne, a czasami nawet bardzo nieprzyjemne. Ale godzimy się na to. Jeżeli dzięki temu możemy skakać, jest to poświęcenie, na które jestem gotów - powiedział nasz znakomity skoczek.

Z Oberstdorfu Waldemar Stelmach

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie | MŚ w Oberstdorfie