Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie. Środowy trening bez Kamila Stocha i spółki

Z jednodniowym opóźnieniem najlepsi polscy skoczkowie przeniosą się na dużą skocznię w Oberstdorfie. Sztab szkoleniowy podjął dziś zaskakującą decyzję.

Jak głosi komunikat z kadry, w dzisiejszym wieczornym treningu przed konkursami mistrzostw świata wezmą udział: Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Reklama

Co z liderami reprezentacji Polski? Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła, decyzją trenerów, odbywają regenerację po porannych zajęciach treningowych.

Identyczny manewr Doleżal i spółka zastosowali niemal tydzień temu, podczas czwartkowych treningów na skoczni normalnej.

Co ciekawe, jeszcze wczoraj podczas spotkania z dziennikarzami przed siedzibą naszych skoczków, Stoch zapewniał, że po nieudanym konkursie na skoczni normalnej nie chce już rozmyślać i kombinować. - Chcę już iść skakać - podkreślał. Tymczasem dziś okazało się trzej polscy mistrzowie świata poczekają do czwartku na spotkanie ze skocznią w Oberstdorfie.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Inauguracyjny trening panów na dużym obiekcie mistrzostw świata zaplanowano na godzinę 19.15.

W czwartek odbędzie się jeszcze seria próbna i kwalifikacje, w piątek - konkurs indywidualny, a w sobotę - zawody drużynowe.

Z Oberstdorfu Waldemar Stelmach

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch | Piotr Żyła | Dawid Kubacki | MŚ w Oberstdorfie