Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie. Piotr Żyła odebrał złoty medal za mistrzostwo świata

Dwa dni po rozstrzygnięciu konkursu indywidualnego w skokach narciarskich podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie odbyła się oficjalna ceremonia wręczenia medali. Złoto za zwycięstwo otrzymał Piotr Żyła.

Najstarszy w polskiej kadrze skoczków narciarskich Piotr Żyła bardzo dobry sezon ukoronował zwycięstwem w konkursie na obiekcie normalnym (HS107). Nie wymieniano go w gronie faworytów, nigdy nie był specjalistą od skoczni "normalnych", a do tego świetną formę prezentował Halvor Egner Granerud.

Piotr Żyła to najstarszy mistrz świata

Reklama

Żyła został najstarszym mistrzem świata w skokach, dokonując tego w wieku 34 lat i pobijając poprzednie tego typu osiągnięcie Andersa Bardala (w momencie uzyskania złota Norweg miał 31 lat). W pierwszym skoku Żyła osiągnął 105 metrów i prowadził po pierwszej serii. Drugim na 102,5 m. potwierdził, że tego dnia był na skoczni najlepszy.

Anże Laniszek (Słowenia) odebrał medal brązowy, Karl Geiger (Niemcy) srebrny, a najwyższy laur za zwycięstwo w postaci złota, został wręczony Żyle. Medalistów uhonorowali Michel Vion oraz Franz Steinle (przedstawiciele FIS). Skoczkowie oprócz tradycyjnych medali, otrzymali też pamiątkowe statuetki.

MR