Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie. Nasza zawodniczka krzyczała w trakcie lotu

Gdy reprezentanci Polski rywalizowali w niedzielę w mikście podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie, pozostałe polskie zawodniczki trenowały na obiekcie w Garmisch-Partenkirchen. Gdzie było ciekawiej?

Konkurs drużyn mieszanych wygrali Niemcy, a "Biało-Czerwoni" zajęli szóstą lokatę.

Reklama

- Wiadomym było, że jest jeszcze dużo do zrobienia, by walczyć o piąte miejsce. Gdy ten krok się dokona, wtedy będzie można myśleć o walce o medale - skomentował trener damskiej części reprezentacji, Łukasz Kruczek.

Jak trener ocenił występ swoich zawodniczek? - Anna Twardosz zaliczyła kolejny bardzo dobry konkurs. Myślę, że na dużej skoczni pokaże się z dobrej strony. Kamila Karpiel dobrze pokazała się w drugim skoku - powiedział.

Skoczkinie nie mają w Oberstdorfie niemal dnia wytchnienia. Po serii treningów i konkursów na skoczni normalnej, już w poniedziałek przenoszą się na duży obiekt, by trenować przed kolejnymi zawodami.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

-  Emocje są codziennie. Dla Ani to pierwszy start na takiej imprezie, sama mówi, że jest bardzo zestresowana. Wielkie wrażenie wywarło na niej to, że musi stanąć do walki w jednej drużynie z mistrzem świata i byłym mistrzem świata - powiedział Kruczek, który cieszy się, że dziewczyny szóstym miejscem w Oberstdorfie wywalczyły stypendium olimpijskie.

Zawodniczki, które nie skakały w niedzielę w mikście, pojechały potrenować na dużej skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Tam z dobrej strony pokazała się Kinga Rajda, która w obecnym sezonie nie może odnaleźć formy z poprzedniego.

Podczas swojego pierwszego skoku, który był bardzo udany, krzyczała z zachwytu w trakcie lotu, mimo że, jak powiedział Kruczek, skocznia ta przy pierwszym kontakcie z nią wydaje się "przerażająca".

Na niecodzienne odgłosy zawodniczki zwrócił uwagę właśnie szkoleniowiec w rozmowie z dziennikarzami po mikście.

Z Oberstdorfu Waldemar Stelmach

Dowiedz się więcej na temat: łukasz kruczek | Kinga Rajda | MŚ w skokach | MŚ w Oberstdorfie