Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie. Kraft i Eisenbichler faworytami? Polacy w walce o medal na dużej skoczni

Pod nieobecność zakażonego koronawirusem Halvora Egnera Graneruda, Austriak Stefan Kraft i broniący tytułu Niemiec Markus Eisenbichler wyrośli na głównych faworytów dzisiejszego konkursu na dużej skoczni w Oberstdorfie. Ale kandydatów do medali jest więcej, wśród nich Polacy. Początek zawodów o 17.

W środę Kraft i Eisenbichler zdominowali serie treningowe. Dzień później Austriak był najlepszy w serii próbnej i kwalifikacjach, w których Niemiec zajął trzecią lokatę. Drugi był Johann Andre Forfang, który wskoczył do składu Norwegów w miejsce Graneruda.

Wielu chętnych

27-letni Kraft ma na swoim koncie już 10 medali mistrzostw świata, w tym dwa złote, wywalczone indywidualnie cztery lata temu w Lahti. W Oberstdorfie znów jest w wyśmienitej formie.

- Dobrze czuję się na tej skoczni i mam nadzieję, że tak będzie dalej. Ale kandydatów do medali jest dziesięciu albo piętnastu - podkreślił Kraft.

Reklama

Jednym z nich jest na pewno Eisenbichler, który ma już pięć złotych krążków mistrzostw świata, w tym jeden indywidualny, wywalczony przed dwoma laty na dużej skoczni.

- Nie mam żadnego stresu, to inni go mają, bo muszą mnie ścigać - powiedział obrońca tytułu.

Polacy też

Chrapkę na drugi krążek w Oberstdorfie ma też nasz mistrz ze skoczni normalnej Piotr Żyła, który w kwalifikacjach na dużym obiekcie zajął czwartą lokatę o włos za Eisenbichlerem.

- Mam taki pomysł, żeby się dobrze zmotywować. Wtedy jest tu i teraz, być albo nie być, wszystko albo nic - podkreślił Żyła, który znów chce postawić wszystko na jedną kartę.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

O faworytach nie chce mówić Dawid Kubacki, który już na skoczni normalnej był o włos od podium. Teraz marzy o tym, by powetować sobie tamto niepowodzenie.

-  Nie lubię wymyślać, kto jest faworytem, czy samemu stawiać się w takiej roli. Tutaj przyjeżdża się po to, żeby te medale zdobywać. Każdy będzie dla mnie dobry - powiedział mistrz świata z Seefeld na mniejszym obiekcie.

Początek konkursu w Oberstdorfie zaplanowano na godzinę 17.

Z Oberstdorfu Waldemar Stelmach

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL