Reklama

Reklama

MŚ w Oberstdorfie. Skoki narciarskie. Maren Lundby zdobyła złoty medal w konkursie kobiet na dużej skoczni

Maren Lundby z Norwegii zdobyła złoty medal w konkursie skoków narciarskich kobiet na dużej skoczni podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Najlepsza z Polek była Anna Twardosz, która zakończyła zmagania na 24. miejscu.

W serii próbnej przed konkursem indywidualnym kobiet na dużej skoczni (HS137) na mistrzostwach świata Oberstdorf 2021, najlepsza była Maren Lundby. Norweżka skoczyła 131 metrów.

Jako pierwsza z Polek skok oddawała Nicole Konderla, która nie brała udziału w serii próbnej, wylądowała na 89. metrze.

Reklama

Kinga Rajda w swojej próbie uzyskała 92 metry, a następna w kolejności Kamila Karpiel wywalczyła dystans 91 metrów. 

Anna Twardosz najlepsza z Polek

Barierę stu metrów przekroczyła Anna Twardosz, najlepsza z Polek osiągnęła 100,5 metra i jako pierwsza z "Biało-Czerwonych", chwilę po skoku cieszyła się z awansu.

Przez długi czas najdalszym dystansem w konkursie było 118 metrów Juliane Seyfarth z Niemiec. Pobiła ją dopiero 29. licząc od początku skoczkini Chiara Hoelzl, skacząc 120,5 metra.

W czołówce po pierwszej serii znalazły się wyłącznie zawodniczki, które przekroczyły 120 metr, a wręcz zbliżyły się do 130. Na prowadzeniu była Maren Lundby (128 metrów).

Do rundy finałowej z czterech Polek awansowała tylko Anna Twardosz - sklasyfikowana na 25. miejscu na 30. uczestniczek drugiej części zawodów.

W drugiej serii Twardosz awansowała o pozycję

Twardosz w swoim drugim podejściu konkursowym na dużej skoczni spisała się dobrze. 108 metrów pozwoliło jej początkowo utrzymać pozycję, a ostatecznie nawet zyskać jedną pozycję.

Złoto zdobyła zdecydowanie najlepsza tego dnia Maren Lundby z Norwegii, potwierdzając to skokiem na 130 metrów.  

Srebrny medal przypadł Sarze Takanashi z Japonii, a brązowy Nice Kriżnar ze Słowenii.


MR

Dowiedz się więcej na temat: Anna Twardosz | Kinga Rajda | Kamila Karpiel