Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Oficjalnie: Jest decyzja w sprawie dodatkowego konkursu w Planicy

Koniec spekulacji! Wiemy już, jak będzie wyglądał finał sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Organizatorzy w Planicy oraz Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłosili ostateczną decyzję. W miejsce turnieju Raw Air tylko jeden konkurs. Triumf w Pucharze Świata zapewnił sobie tym samym Halvor Egner Granerud.

Reklama

W zastępstwie odwołanego turnieju Raw Air w Norwegii nie będzie drugiego, dodatkowego weekendu skoków w Planicy, mimo że były takie przymiarki, a decyzja miała zostać ogłoszona w trwającym tygodniu.

Reklama

Słoweńcy, którzy mieli kłopoty ze znalezieniem sponsorów, ostatecznie zorganizują jeden dodatkowy konkurs w czwartek 25 marca. Oznacza to, że finałowy weekend zostanie wydłużony o jeden dzień.

W Planicy na koniec sezonu odbędą się zatem trzy konkursy indywidualne oraz zawody drużynowe w lotach narciarskich.

Wielki Granerud

Tym samym nic nie odbierze już końcowego triumfu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norwegowi Granerudowi. Zakażony koronawirusem skoczek może już świętować zdobycie Kryształowej Kuli.

Norweg, który został wykluczony z dalszej części mistrzostw świata z powodu zakażenia koronawirusem, po raz pierwszy w karierze triumfuje w klasyfikacji Pucharu Świata. Na trzy konkursy przed końcem na 526 punktów przewagi nad Niemcem Markusem Eisenbichlerem oraz 600 nad Kamilem Stochem.

Po mistrzostwach świata najlepsi skoczkowie będą mieli niemal trzy tygodnie przerwy.

Z Oberstdorfu Waldemar Stelmach

Zobacz klasyfikacje generalne Pucharu Świata i Pucharu Narodów!

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w Planicy | skoki narciarskie | Halvor Egner Granerud