Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie. Halvor Egner Granerud: Ten skok był niechlujny, brzydki i krótki

- Nie do końca rozumiałem co się stało. Ten skok był po prostu niechlujny, brzydki i krótki - w dosadny sposób skomentował swój pierwszy skok Halvor Egner Granerud. Norweg był uważany za faworyta do wygrania konkursu indywidualnego podczas MŚ w Oberstdorfie, lecz finalnie nie znalazł się nawet na podium.

Halvor Egner Granerud był faworytem do wygrania dzisiejszego konkursu indywidualnego podczas MŚ w Oberstdorfie. Norweg nie stanął jednak na wysokości zadania i finalnie zajął dopiero 4. miejsce. Ewentualna wygrana dałby mu pierwszy złoty medal MŚ. 

- Pierwszy skok był rozczarowujący. Nie do końca rozumiałem co się stało. Ten skok był po prostu niechlujny, brzydki i krótki - grzmiał po zakończeniu zawodów Granerud, w rozmowie z norweskim "NRK". 

Reklama

- To jest trudna do wygrania skocznia. Jest wiele dziwnych rzeczy, które mogą się wydarzyć i zostaje się surowo ukaranym. Nawet jeśli popełnisz mały błąd, a ja dziś go popełniłem - dodał. 

Po dwóch dobrych skokach dzisiejszy konkurs finalnie wygrał Piotr Żyła. Drugi był Karl Geiger, a trzeci Anże Laniszek.

- Nawet kiedy jesteś w formie to czasem trudno wygrać MŚ. Być może w jego skokach było zbyt dużo emocji. Kiedy presja jest duża to traci się skupienie, a był to skok o medal, co utrudniało sprawę - skomentował skoki Graneruda trener reprezentacji Norwegii Alexander Stoeckl.

- Nie powinno się teraz jedynie spekulować czego zabrakło. To nie prowadzi do niczego, wiemy co trzeba zrobić, aby oddać dwa dobre skoki i skupimy się na treningach - stwierdził działacz norweskich skoków narciarskich Clas Brede Brathen. 

Skoczkowie zmierzą się jeszcze w konkursie drużyn mieszanych. Jego początek zaplanowano na jutro (28.02) o godzinie 17:00.   

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

MŚ w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Klasyfikacja medalowa

Krajzłotysrebrnybrązowysuma
1. Norwegia1311731
2. Austria4127
3. Szwecja2237
4. Niemcy2226
5. Rosyjska Federacja Narciarska1315
6. Słowenia1146
7. Polska1012
8. Finlandia0213
9. Japonia0123
10. Szwajcaria0101
11. Francja0011

PA

Dowiedz się więcej na temat: Halvor Egner Granerud