Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie. Dawid Kubacki najlepszy po serii próbnej przed konkursem indywidualnym

Dawid Kubacki świetnie zaprezentował się w serii próbnej przed dzisiejszym konkursem indywidualnym i zajął 1. miejsce. Drugi na podium uplasował się Halvor Egner Granerud, a trzeci był Anże Laniszek. Tuż za czołową trójką znalazł się Piotr Żyła.

Wczoraj odbyły się kwalifikacje do sobotnich zawodów indywidualnych na skoczni normlanej podczas MŚ w Oberstdorfie. Z polskich skoczków najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, a miejsce w konkursie zagwarantowali sobie jeszcze Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka oraz Andrzej Stękała. 

Reklama

Najdalej w serii próbnej pofrunął natomiast Kubacki (104 metry) i reprezentantowi Polski udało się wyprzedzić Halvora Egnera Graneruda (102 metry). Znakomicie poradził sobie także Żyła i znalazł się na 4. miejscu. 

W czołowej dziesiątce zabrakło natomiast Stocha, który był dopiero 21. Za nim uplasowali się jeszcze Stękała (36. miejsce) oraz Murańka (37. miejsce).  

Przebieg serii próbnej:

Podczas dzisiejszej serii próbnej jako pierwszy spośród reprezentantów Polski skakał Murańka i wylądował na 92 metrze. Nieco krótszy skok oddał Stękała i pofrunął na 90 metrów.

O wiele lepiej poradził sobie Żyła i skoczył na 101,5 metra. Przez chwilę objął prowadzenie, lecz błyskawicznie wyprzedził go Anże Laniszek. 

Dzięki skokowi na 104 metry na 1. miejsce awansował Kubacki. Kolejny spośród polskich zawodników Stoch wylądował znacznie bliżej - 94 metry. 

Faworyt dzisiejszego konkursu indywidualnego Halvor Egner Granerud wylądował natomiast na 102 metrze. 

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

PA

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie | MŚ w Oberstdorfie