Reklama

Reklama

Skoki narciarskie kobiet. MŚ w Oberstdorfie. Takanashi i Kramer najlepsze na treningach

Japonka Sara Takanashi wygrała we wtorek dwie z trzech serii treningowych w Oberstdorfie. Jedna z serii padła łupem Austriaczki Marity Kramer.

Takanashi kolejny raz potwierdziła niesamowite umiejętności. Faworytka do zdobycia tytułu po skokach na 103,5 m i 104,5 m była najlepsza w pierwszej i trzeciej serii treningowej.

Reklama

Z kolei drugi trening Takanashi zakończyła na drugim miejscu, skacząc 101 m. Dwa i pół metra dalej poszybowała Austriaczka Marita Kramer.

Kramer ma sporo do udowodnienia, zwłaszcza organizatorom zawodów PŚ kobiet. Choć była liderką Pucharu Świata, to jej występ w Rasnovie został zablokowany z powodu niejednoznacznego wyniku testu na koronawirusa. Nie pomogły jej kolejne negatywne wyniki - Austriaczki do zawodów nie dopuszczono i straciła prowadzenie w PŚ na rzecz Niki Kriznar.

Niestety, nie zachwyciły reprezentantki Polski. Do "trzydziestki" udawało się przedrzeć jedynie Annie Twardosz, która zajmowała miejsca pod jej koniec. Udział w treningach wzięły też Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Joanna Szwab i Nicole Konderla.

Kwalifikacje do konkursu pań rozpoczną się w środę o godzinie 18.

WG