Reklama

Reklama

MŚ w narciarstwie klasycznym. Italia wycofuje się z imprezy

Ostatnie konkurencje mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie odbędą się bez reprezentacji Italii, zdecydowała włoska federacja sportów zimowych (FISI). Decyzję podjęto na skutek pozytywnych wyników badań na COVID-19 wśród personelu kadry.

"Dlatego, obecni na miejscu, prezydent federacji w porozumieniu z lekarzem ekipy dr. Balestrierim postanowili sprowadzić reprezentantów obecnych na mistrzostwach świata w Niemczech z powrotem do Italii, zarówno w celu ochrony zdrowia włoskich sportowców, jak i zapewnienia bezpiecznej kontynuacji mistrzostw świata" - czytamy w oficjalnym komunikacie FISI.

Biegi i kombinacja norweska bez Włochów

Reklama

Już wcześniej włoska federacja wycofała z imprezy skoczków, a teraz przyszła kolej na reprezentantów Italii w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Oznacza to, że - poza skokami - bez Włochów odbywać się będzie rywalizacja w biegach (15 km mężczyzn, 30 km kobiet, 50 km mężczyzn oraz dwie sztafety) oraz w kombinacji norweskiej (indywidualne zawody na dużej skoczni i "teamsprint").