Reklama

Reklama

MŚ U-20 2019 w Polsce

MŚ U-20. Włochy - Polska 1-0. Szota: Piłka jest piękna, ale brutalna

- Piłka nożna jest piękna, ale czasami brutalna i to się przydarzyło nam - powiedział Serafin Szota po porażce z Włochami 0-1 w 1/8 finału piłkarskich MŚ U-20.

"Biało-Czerwoni" odpadli z turnieju, który odbywa się w naszym kraju.

- Czegoś zabrakło - może skuteczności, może chłodnej głowy pod bramką przeciwnika. To nie był nasz zły mecz i dorównywaliśmy Włochom - mówił Szota.

O wyniku meczu w Gdyni zadecydował rzut karny z pierwszej połowy, podyktowany po ręce Dominika Steczyka.

- Piłka nożna jest piękna, ale czasami brutalna i to się przydarzyło nam. Osobiście jestem trochę załamany tą sytuacją, ale głowa do góry i trzeba patrzeć w przyszłość - stwierdził.

- Cieszy mnie to, że poznałem tych chłopaków, że miałem przyjemność pracować z takim sztabem, ale nie cieszy mnie to, że nie przechodzimy dalej. Jestem ambitną osobą i na pewno szkoda tej porażki - dodał.

Reklama

Polacy zaczęli turniej od porażki z Kolumbią 0-2 po słabej grze, zakończyli również przegraną.

- Z samego początku dostaliśmy niezłego kopniaka, ale potem z dnia na dzień się rozkręcaliśmy. W niedzielę nie był to nasz zły mecz - powiedział Szota.

Obrońca Odry Opole pokusił się o podsumowanie.

- Ogromne doświadczenie, sprawdzenie się z najlepszymi ekipami ze świata. Nieraz pokazywaliśmy, że jesteśmy w stanie dorównać potęgom, więc na pewno kończymy udział z podniesioną głową i patrzymy w przyszłość - stwierdził.

Z Gdyni Paweł Pieprzyca i Michał Białoński

Wyniki i terminarz 1/8 finału MŚ U-20

Reklama

Reklama

Reklama