Reklama

Reklama

MŚ U-20 2019 w Polsce

MŚ U-20. Boniek komentuje dla Interii odpadnięcie Polski i dalsze losy Magiery

Prezes PZPN-u Zbigniew Boniek był niepocieszony po tym, jak Polska odpadła dziś z MŚ U-20, przegrywając w Gdyni z Włochami 0-1. Boniek był daleki od potępiania w czambuł naszych trenerów i piłkarzy. Uchylił nawet rąbka tajemnicy, odnośnie tego, co czeka trenera dwudziestolatków - Jacka Magierę.

"Biało-Czerwoni" przegrali 0-1, ale gdyby świetne okazje wykorzystali Marcel Zylla i Dominik Steczyk śmiało mogli wygrać, albo chociaż doprowadzić do dogrywki.

- W tym meczu, mimo porażki, widać było, że mamy drużynę, która realizuje określoną przez trenera taktykę. Wprawdzie przegraliśmy, ale nie przez to, że graliśmy słabo, tylko brakowało nam jakości, wyszkolenia indywidualnego i nie potrafiliśmy wykorzystać najprostszych sytuacji, jakie mieli Zylla, czy Steczyk - komentuje dla Interii Boniek. 

- Gdyby Dominik Steczyk, zamiast podać do bramkarza w 93. min, kopnął pod poprzeczkę, Włosi byliby w olbrzymich tarapatach przed dogrywką. Mieli wykorzystany limit zmian, a po przerwie wprowadzili samych defensywnych piłkarzy. Niestety, odpadliśmy, taka jest piłka. Patrzymy do przodu - dodaje.

Zapytaliśmy szefa PZPN-u o to, jaki będzie los trenera Jacka Magiery, którego misja - prowadzenie reprezentacji Polski do lat 20 właśnie dobiegła końca.

Reklama

- Za kilka dni usiądziemy z Jackiem przy kawie i zastanowimy się, co dalej. Trenerowi Magierze nic nie grozi. Ja nie jestem z tych, co poniewierają trenerów. Jacek przyszedł do PZPN-u po to, żeby pracować nad różnymi projektami. Taki fachowiec jak on na pewno się u nas nie zmarnuje. Jest świetny nie tylko w budowaniu zespołów, ale też w szkoleniu trenerów - komplementuje Boniek.

- Nie tylko Magiera, ale wszyscy trenerzy pracujący w PZPN-ie mogą spać spokojnie - zapewnia szef piłkarskiej centrali.

Z Gdyni Michał Białoński

MŚ U-20 - sprawdź szczegółyReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje