Reklama

Reklama

MŚ U-20 2019 w Polsce

MŚ U-20. Trener Urugwaju: Ekwador to trudny przeciwnik

Na Arenie Lublin w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 zmierzą się w poniedziałek drużyny z Ameryki Południowej. Faworyzowany Urugwaj, który z kompletem zwycięstw zakończył fazę grupową, spotka się z Ekwadorem, mistrzem kontynentu w tej kategorii wiekowej.

Na Arenie Lublin w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 zmierzą się w poniedziałek drużyny z Ameryki Południowej. Faworyzowany Urugwaj, który z kompletem zwycięstw zakończył fazę grupową, spotka się z Ekwadorem, mistrzem kontynentu w tej kategorii wiekowej.

Selekcjoner Urugwaju docenia przeciwnika, ale wierzy w zwycięstwo swojej drużyny.

"Wiemy, że Ekwador to bardzo dobry zespół, trudny i wymagający przeciwnik. Jestem przekonany, że w tym meczu w każdej minucie będzie sporo emocji i nieustępliwej walki. 1/8 finału to bardzo ważna faza i dlatego skupiamy się na tym spotkaniu, gdzie obok różnych wariantów taktycznych znaczącą role odegra aspekt mentalny. W naszym zespole panują dobre nastroje i oczywiście chcemy i wierzymy, iż to my wygramy" - powiedział Gustavo Ferreyra.

Reklama

Trener Urugwajczyków dodał, że zna styl gry i możliwości Ekwadoru.

"Oni grają inaczej niż my, ale musimy zneutralizować ich szybkie przejście do ataku, szybkie podania, którymi operują. Pracujemy nad różnymi wariantami taktycznymi, zwłaszcza w ataku, ale niezmiernie istotne będzie wykorzystywanie sytuacji, które stworzymy sobie na boisku. Chcemy oczywiście pewnie wygrać, ale przygotowujemy się też na ewentualność gry przez 120 minut i także na konieczność wykonywania rzutów karnych. Mając świadomość trudności tej rozgrywki musimy wykorzystywać wszystkie możliwości, by potwierdzić słuszność przyjętej strategii, bo choć Urugwaj nie jest wielkim państwem, to mamy tradycje cenione w świecie piłkarskim i ten wizerunek chcemy, tu w Polsce, nie tylko na boiskach podtrzymać" - podkreślił.

Jedną z czołowych postaci reprezentacji Urugwaju jest Juan Manuel Sanabria.

"Podczas gry w takim turnieju spełniamy swoje marzenia i oczywiście chcemy wypaść jak najlepiej, nawiązując do tradycji naszych poprzedników. Jesteśmy dobrze przygotowani, ja mogę powiedzieć za siebie, że w trzecim meczu grupowym, który rozegrałem w całości, czułem się pewnie i dobrze. Czy jesteśmy faworytami? Może tak, a może nie. Musimy dobrze grać skrzydłami i zademonstrować to, co pokazaliśmy w poprzednich meczach. Jestem spokojny o naszą postawę i przekonany o tym, że będzie dobrze" - stwierdził zawodnik Atletico Madryt.

W drodze na mundial w Polsce drużyny Urugwaju i Ekwadoru spotkały się już w fazie grupowej Sudamericano U-20 i Urugwaj wygrał 3-1, a w fazie finałowej ponownie w bezpośrednim spotkaniu lepsi byli "Urusi", zwyciężając 1-0.

Natomiast w klasyfikacji grupowej, jak i później w zakończonej w lutym fazie finałowej, pierwsze miejsce zajął Ekwador, przed Argentyną i Urugwajem.

Prestiżowy mecz zespołów z Ameryki Południowej w 1/8 finału MŚ do lat 20 rozpocznie się w poniedziałek o godz. 17.30 na Arenie Lublin.

Autor: Andrzej Szwabe

Wyniki i terminarz 1/8 finału MŚ U-20

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL