Reklama

Reklama

MŚ U-20 2019 w Polsce

MŚ U-20. Senegal - Polska 0-0. Makowski: Z meczu na mecz się rozkręcamy

- Nasza gra wygląda coraz lepiej - uważa Tomasz Makowski, pomocnik reprezentacji Polski. Dzięki remisowi z Senegalem Polacy awansowali do 1/8 finału młodzieżowych mistrzostw świata.

- Senegalowi wystarczał remis i bronił tego wyniku za wszelką cenę. Przyjmowali nas na swojej połowie i ciężko było złożyć jakąś akcję oraz strzelić bramkę. Bronili się, chcieli dowieźć remis do końca - analizował na gorąco Makowski.

Już przed meczem Polacy wiedzieli, że remis daje im awans. Gdyby jednak pokonali Senegal, mogliby pokusić się o drugie, a nawet pierwsze miejsce w grupie.

- Mogliśmy wyjść jako lider, ale punkt też jest dobry. Teraz czekamy. z kim spotkamy się w 1/8 finału. Plan minimum został wypełniony, choć mogło być lepiej - przyznaje Makowski.

Reklama

Polacy obawiali się jednak śmielej zaatakować, ponieważ strata gola mogłaby ich kosztować odpadnięcie z turnieju, bo wówczas mieliby na koncie tylko trzy punkty.

- Dlatego zabezpieczaliśmy ataki Senegalu, bo mają szybkich skrzydłowych i potrafią wyprowadzać kontry. Byliśmy na to przygotowani. Asekuracja w naszym zespole też dobrze funkcjonowała - uważa pomocnik Polaków.

Polacy niechętnie wracali już do przegranego spotkania z Kolumbią na inaugurację turnieju. Mają jednak nadzieję, że na młodzieżowym mundialu nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

- Widać, że z meczu na mecz się rozkręcamy. Nasza gra wygląda coraz lepiej - uważa Makowski.

Z Łodzi PJ

Dowiedz się więcej na temat: mś u-20 | reprezentacja Polski | Tomasz Makowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje