MŚ U-20 2019 w Polsce

MŚ U-20 2019: Senegal - Nigeria 2-1 w 1/8 finału

Senegal, który wygrał "polską" grupę, jest już w ćwierćfinale mistrzostw świata do lat 20. W poniedziałkowy wieczór w Łodzi Senegalczycy pokonali w afrykańskim pojedynku 2-1 (2-0) Nigerię.

MŚ U-20 2019
2019-06-03 20:30 | Stadion: Stadion Miejski Widzewa Łódź | Widzów: 6854 | Arbiter: D. Massa
S. Makanjuola 50'

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Senegalu w 36. minucie spotkania, gdy Amadou Sagna strzelił pierwszego gola. Senegalczyk wykorzystał niezdecydowanie obrońców, wpadł w pole karne i płaskim strzałem pokonał bramkarza Nigerii.

Tuż przed przerwą ekipa Senegalu cieszyła się z drugiej bramki, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony Ibrahima Niane z bliska wpakował piłkę do bramki.

Chwilę wcześniej sędzia podyktował rzut karny dla Nigerii za atak wysoko uniesioną nogą, ale po wideoweryfikacji nakazał rozpoczęcie gry od rzutu wolnego tuż za polem karnym.

Krótko po przerwie Nigeryjczycy zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Aniekeme Okona, ale, mimo wysiłków w końcówce, nie zdołali doprowadzić do wyrównania i odpadli z turnieju.

Maxwell Michael Effiom32′
72′ Amadou Ciss
Success Makanjuola  50′
44′ Dion Lopy
Kingsley Dogo Michael58′
Youssouph Mamadou Badji
Nnamdi Ofoborh70′
 45′ 90′ Ibrahima Niane
Muhamed Tijani
 36′ 83′ Amadou Sagna