Reklama

Reklama

MŚ U-20 2019 w Polsce

MŚ do lat 20. Antoni Piechniczek przed startem turnieju

Trwa odliczanie przed rozpoczęciem mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20, które 23 maja rozpoczną się w naszym kraju. Zespół prowadzony przez Jacka Magierę pierwszy mecz grupowy rozegra z Kolumbią. Potem spotkania z Tahiti (26 maja) i Senegalem (29 maja). - To kolejna duża piłkarska impreza organizowana w Polsce i trzeba się z tego cieszyć - twierdzi były selekcjoner pierwszej reprezentacji Antoni Piechniczek.

- W światowej piłce może w tej chwili nie odgrywamy istotnej roli, ale przecież kiedyś odnosiliśmy sukcesy. O polskich piłkarzach grających w zachodnich klubach teraz też dużo się mówi. Wystarczy wymienić nazwiska Lewandowskiego, Błaszczykowskiego, Szczęsnego czy Piątka - wszyscy ich znają doskonale. To jeden z argumentów, że powierzono nam organizację piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Jest to też nagroda za świetnie zorganizowane mistrzostwa Europy. Te mistrzostwa mają popularyzować piłkę nożną, dlatego będą rozgrywane nie na największych stadionach w kraju, ale na mniejszych do 15 tysięcy. Chodzi o to aby jak najwięcej ludzi na żywo te mecze oglądało - powiedział Piechniczek.

Reklama

Zdaniem Piechniczka faworytów w tej kategorii wiekowej jest bardzo trudno wskazać. Trudno też ocenić szanse naszego zespołu na sukces.

- Jeżeli chodzi o faworytów, to w tej grupie wiekowej jest to zawsze wielka niewiadoma i wielka sinusoida. Jesteśmy w o tyle dobrej sytuacji, że jesteśmy gospodarzami, że zespołem kieruje Jacek Magiera, który miał swoje fantastyczne pięć minut w Legii. Stąd takie oczekiwanie, że Jacek Magiera dobrze tę drużynę poprowadzi. Myślę, że miał wystarczająco dużo czasu, aby wiele rzeczy przemyśleć, aby dobrze zespół do tej konfrontacji przygotować i aby po prostu zagrać dobre mecze - zaznaczył były selekcjoner.

- Na tych mistrzostwach możemy osiągnąć sukces tylko wtedy, gdy słabsze wyszkolenie techniczne zrównoważymy walecznością. Oczywiście pod warunkiem, że trener wybierze jedenastu walczaków, którzy są gotowi zostawić trochę zdrowia na boisku. Chodzi o zaangażowanie bez reszty w grę, aby pewne braki nadrobić zaangażowaniem, przygotowaniem szybkościowym, determinacją i dążeniem do zwycięstwa za wszelką cenę - zaznaczył Piechniczek.

- Wszystkie mecze w fazie grupowej Polacy rozegraj a na stadionie Widzewa Łódź, co tez nie jest bez znaczenia - uważa Piechniczek.

- Reprezentacja będzie grała na zmodernizowanym stadionie Widzewa w Łodzi, stadionie, który pamięta wielkie sukcesy Widzewa. Mam nadzieję, że to będą mecze zwycięskie i że wyjdziemy z grupy. Może nasi młodzi piłkarze pokażą się na tyle dobrze, że zasłużą na wejście do reprezentacji seniorskiej. Ta kadra to zaczyn pod pierwszą reprezentację. Bo my przygotowujemy tych chłopców w młodzieżowych drużynach, aby po wielu latach szkolenia grali już w seniorach prezentowali grę na najwyższym poziomie z pełnym automatyzmem oparty na dobrej taktyce - powiedział szkoleniowiec.

Trener Jacek Magiera wybrał już 21 piłkarzy, którzy będą nas reprezentować na mistrzostwach. Mistrzów świata poznamy 15 czerwca.

Dowiedz się więcej na temat: Antoni Piechniczek | mś u-20