Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Zbigniew Boniek skomentował wyniki "polskiego" losowania do MŚ w Rosji

Los nie był okrutny dla reprezentacji Polski podczas losowania do przyszłorocznego mundialu w Rosji, ale też grupa H, w której znaleźli się "Biało-czerwoni", nie jest grupą marzeń. Do tego faktu odniósł się prezes PZPN-u Zbigniew Boniek, który w swoim stylu skomentował wyniki ceremonii w Pałacu Kremlowskim w Moskwie.

Kolumbia, Senegal i Japonia - to rywale reprezentacji Polski w grupie H, w kolejności chronologicznej według koszyków, na przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji.

Przed losowaniem sternik naszej futbolowej centrali miał dwa "strzały", w tym jeden celny. W jednej z wiadomości na Twitterze przewidział, że los może nas skrzyżować z drużyną narodową Kolumbii. Z kolei w innym wpisie, gdy zabawił się w przewidzenie rywali dla Orłów Adama Nawałki, błędnie wytypował Anglię, Tunezję oraz Australię.

Ważniejsze jest jednak to, a jednocześnie bardzo wymowne, co obecny w Moskwie prezes PZPN-u napisał zaraz po ceremonii losowania, gdy skomentował wynik w nawiązaniu do nastrojów społecznych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Reklama

"Przed losowaniem mówiono o medalu, tuż po trochę ciszej. Trzeba grać, a nie kalkulować. Naprzód Polska" - stwierdził Boniek, zagrzewając do boju naszą drużynę narodową.

Zmagania na mundialu w Rosji Polacy rozpoczną meczem z Senegalem. Spotkanie odbędzie się 24 czerwca o godz. 17 na stadionie Spartaka.

Art