Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Reprezentacja Polski. Kto nowym selekcjonerem "Biało-Czerwonych"?

Wielkimi krokami zbliża się decyzja o wyborze nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Już w najbliższy weekend możemy poznać następcę Adama Nawałki. Będzie nim Polak? Jest zaskakująca kandydatura.

Półtora tygodnia temu jako pierwsi informowaliśmy o tym, że Nawałka zrezygnował z pracy z reprezentacją po nieudanym mundialu w Rosji. Tego samego dnia potwierdził to sam szkoleniowiec na wspólnej konferencji prasowej z prezesem PZPN-u Zbigniewem Bońkiem.

Nawałka formalnie pozostaje selekcjonerem do końca lipca, ale wcześniej poznamy nazwisko nowego szkoleniowca. Boniek poinformował, że może nastąpić to już w niedzielę, jeśli dzień wcześniej kandydaturę zatwierdzi zarząd PZPN-u.

Wiele mówi się o kandydatach zagranicznych, z Włochem Giannim de Biasim na czele. Sam Boniek nie ukrywa, że to interesująca postać i dobrze nadawałby się na selekcjonera Polaków.

Reklama

Tymczasem na horyzoncie pojawiła się kolejna postać, tym razem z polskiej szkoły trenerskiej. To szkoleniowiec Wisły Płock Jerzy Brzęczek.

Jak poinformował na Twitterze Łukasz Olkowicz z "Przeglądu Sportowego", polski kandydat na selekcjonera to właśnie Brzęczek. Wstępne rozmowy w tym trenerem już miały się odbyć.

47-letni Brzęczek to był kapitan reprezentacji Polski, srebrny medalista olimpijski z Barcelony z 1992 roku. Karierę trenerską rozpoczął w 2009 roku, a od 2017 roku prowadzi płocką Wisłę.

Podczas ostatniego sezonu Ekstraklasy, w którym Wisła o mały włos nie zakwalifikowała się do pucharów, Brzęczek zbierał znakomite recenzje i jeszcze przed końcem rozgrywek przedłużył kontrakt z klubem.

Po sezonie podchody pod szkoleniowca czyniła Legia Warszawa, ale ten zdecydował się pozostać w Płocku.

WS