Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Reprezentacja Polski. Boniek o wyborze Brzęczka na selekcjonera

Zbierający się dzisiaj zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej ma zatwierdzić wybór Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes Zbigniew Boniek odniósł się decyzji o postawieniu na tego trenera.

W czwartek PZPN poinformował oficjalnie, że następcą Adama Nawałki na stanowisku selekcjonera będzie Brzęczek, dotychczasowy szkoleniowiec Wisły Płock.

Wybór Brzęczka był sporym zaskoczeniem i spotkał się, co oczywiste, z falą komentarzy w kraju. Boniek odpowiedział stanowczo na niektóre wątpliwości, zamieszczając wieczorem wpis na Twitterze.

"Jeżeli jutro zarząd zatwierdzi moją propozycję, to Jerzy Brzęczek zostanie selekcjonerem" - napisał Boniek.

"Nie dlatego, że był tani (głupota), że nie stać nas na tych z wyższej półki (stać nas), tylko dlatego, że dla mnie to jest najlepsza kandydatura. I tyle w temacie... na razie" - wyjaśnił prezes PZPN-u.

Reklama

Dopytywany, czym kierował się, wybierając Brzęczka, Boniek odparł, że więcej powie 23 lipca podczas oficjalnej prezentacji selekcjonera.

W czwartek, na gorąco, po ogłoszeniu nazwiska nowego szkoleniowca reprezentacji, Boniek podkreślał w rozmowie z eurosport.interia.pl: "Jerzy Brzęczek ma lepsze CV niż selekcjoner Anglii Southgate czy Chorwacji Dalić, ale w Polsce, zaślepieni kompleksami, tego nie dostrzegamy".

Zobacz więcej TUTAJ.

WS